Plāno paplašināt Ventspils graudu termināli; dažādi vērtē tā tuvumu mājām

1604
Autors: Ventspils Grain Terminal
Autors: Ventspils Grain Terminal

Gada sākums Ventspils ostai ir mazāk ražīgs nekā pērn. To apliecina pārkrauto kravu apjoms. Samazinājušās gan naftas, gan ogļu kravas. Toties – salīdzinājumā ar pagājušo gadu –janvārī labāk veicies Ventspils Grain Terminal jeb Ventspils graudu terminālim, kur pārkrauts 30 000 tonnu labības. Šomēnes noslēgsies sabiedriskā apspriešana par termināļa vēl vienas kārtas būvniecību, ziņo Kurzemes Televīzija.

Universālā noliktava atradīsies Dzintaru ielā – tā ir ostas teritorija, kas ir ļoti tuvu dzīvojamām mājām. Ventspilnieku viedokļi par minētā termināļa esamību tuvu dzīvojamam rajonam ir atšķirīgi. Pašlaik Ventspils bibliotēkās ir apskatāmi materiāli par iespējamo būvniecības otro kārtu specializētajā terminālī kravu pārkraušanai un uzglabāšanai, pilsētnieki savu viedokli var izteikt vēl līdz 22.februārim.

«Mēs bijām ļoti uzmanīgi plānojuši būvniecības ieceri, maksimāli ņemot vērā visas līdz šim sabiedrības izteiktās piezīmes,» televīzijai apgalvo AS Ventspils Grain Terminal valdes priekšsēdētājs Vladislavs Šafranskis.

Jaunā noliktava ļaušot izmainīt kravu nomenklatūru – ļaus uzglabāt mazāk putošas kultūras. Šobrīd no Ventspils Grain Terminal kravas iet uz Dienvidāfriku, uz Rietumeiropu, uz arābu valstīm.

Ventspils Grain Terminal ir šauras specializācijas terminālis. Tā paplašināšanās ļaus piesaistīt jaunas kravas.