Reformēs vakarskolu, ģimnāziju – attīstīs kā metodisko centru

1364
Autors: Ventspilnieks.lv
Autors: Ventspilnieks.lv

Ventspilī tuvāko gadu laikā tiek plānotas būtiskas izmaiņas vispārējās izglītības jomā. Plānots reformēt Ventspils vakara vidusskolu, investēt apjomīgus līdzekļus Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas kā metodiskā centra attīstībā un veikt citas pārmaiņas.

Šis būs pēdējais mācību gads, kad pašreizējās telpās darbosies Ventspils Centra sākumskola. Pēc gada Centra sākumskolu pārcels uz Ventspils Vakara vidusskolas telpām, pirms tam tās vairāk pielāgojot mūsdienu prasībām un atvēlot šim mērķim vairāk nekā 700 000 eiro.

“Savukārt vakarskolā notiek reforma. Romu tautības skolēni pāriet uz parastām skolām, un skola pilnībā kļūst par vakarskolu un neklātienes skolu un darbojas pie 6.vidusskolas,” Ventspils vakara vidusskolas reorganizācijas plānus ieskicēja Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs. Izglītības iestādes vadība pašvaldībai iesniegs telpu izmantošanas plānu, lai dome varētu pieņemt tālākus lēmumus.

Tuvākajos gados Ventspilī izglītības jomā gaidāmas arī citas nozīmīgas reformas. Pašvaldība turpinās pirms četriem gadiem iesākto izglītības kvalitātes atbalsta programmu, kas, pēc Lemberga teiktā, ir jau nesusi pozitīvus rezultātus, jo ir labi attīstījusies pieredzes apmaiņa starp skolām, tai skaitā metodiskajā darbā.

“Nākamais solis, ko mēs tuvākajā laikā sagaidām no Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas, – ka viņi iesniegs [redzējumu], kā ģimnāzija attīstīsies kā metodiskais centrs, jo šajā jautājumā ir jāpieņem lēmums. Tam mēs esam rezervējuši vienu miljonu eiro,” informēja Lembergs, piebilstot, ka šo naudu varēs tērēt tad, kad ģimnāzijai būs skaidrs attīstības plāns. Pēc Lemberga teiktā, Ventspils Valsts 1.ģimnāzijai, ieguldot darbu, ir iespējams ierindoties starp izcilākajām skolām Latvijā, un pašvaldība šos centienus ir gatava atbalstīt, taču ir jābūt skaidram un pamatotam redzējumam.

Izmaiņas plānotas arī pirmsskolas izglītības jomā. Šogad Ventspils bērnudārzos tiek atvērtas divas papildu grupas pusotra un divus gadus veciem bērniem. “Pēc tam vēl vienu atvērsim, un [bijušais] bērnudārzs, kurā tagad ir Centra sākumskola, atkal tiks atjaunots par bērnudārzu, jo ļoti strauji ir pieaudzis to bērnu skaits, kurus nodod bērnudārzos, sākot ar pusotra vai divu gadu vecumu,” skaidroja Lembergs.