Aizvadītajā vasarā Ventspils Tūrisma informācijas centrs (TIC) veica pludmales apmeklētāju un to uzņēmēju, kuru darbība ir cieši saistīta ar pakalpojumu sniegšanu pludmalē, aptauju. Kopumā saņemti vairāk nekā 30 priekšlikumi par nepieciešamajiem infrastruktūras un pakalpojumu uzlabojumiem Ventspils Zilā karoga pludmalē, no kuriem Pilsētas attīstības komisijā atbalstīti desmit.

Kā skaidro TIC, daudzi ceļotāji ik gadu ierodas Ventspilī kopā ar saviem četrkājainiem draugiem un līdz ar to vēlas ar viņiem arī kopā atpūsties. Ņemot vērā šo faktu, kas līdz šim ierobežoja pludmales teritorijā uzturēties ar saviem suņiem, pludmalē nākamvasar tiks norādīta atsevišķa vieta atpūtai un pastaigām ar suņiem.

Ventspils pludmalē arī strauji audzis pieprasījums pēc veloturētājiem, to skaits līdz šim bija salīdzinoši neliels. Uz veloturētāju trūkumu pludmales teritorijā norādīja daudzi, tādēļ komisija atbalstīja, ka ir nepieciešams būtiski palielināt to skaitu.

Savukārt zonā pie Dienvidu mola plānots uzstādīt ierīces ielu vingrotāju treniņiem.

Vairāki uzlabojumi nepieciešami arī sērfotāju zonā. Sērfotāju ērtībai tiks uzlikts vēja virziena rādītājs, tāpat nepieciešama pārģērbšanās kabīne un duša. Ņemot vērā, ka sērfošanas sezona sākas ātrāk un beidzas vēlāk nekā pludmales sezona, jāpārskata arī tualetes izvietošanas laiks. Turpmāk šajā zonā tā varētu tikt izvietota no maija sākuma līdz septembra beigām. Lai izvairītos no negadījumiem, kas var rasties sērfotāju un kaitbordistu sadursmē ar peldētājiem, tiks izvietotas brīdinājuma zīmes.

Ventspils pludmales labiekārtojumu plānots papildināt ar sanitāro mezglu cilvēkiem ratiņkrēslā un taktilajām kartēm cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Lai veicinātu Ventspils Zilā karoga pludmales atpazīstamību, komisija atbalstīja ierosinājumu par vides dizaina objektu izvietošanu pludmalē un uz Piedzīvojumu parka kalna.

Lai attīstītu daudzveidīgu un kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu atpūtniekiem, Ventspils pašvaldība šogad pirmo gadu rīkoja konkursu par tūrisma un ar to saistīto pakalpojumu jomas komersantu līdzfinansēšanu, kurā varēja saņemt pašvaldības finansiālu atbalstu līdz 2000 eiro apmērā pakalpojumu sniegšanai infrastruktūras sakārtošanai un uzlabošanai. Komisijā tika izteikts ierosinājums paplašināt atbalsta saņemšanas iespējas, iekļaujot arī vasaras āra kafejnīcu augstas kvalitātes labiekārtojuma izveidi, kā arī aktīvās atpūtas un cita veida inventāra nomas punktu izveidošanu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA