Valsts policija Jāņu dienā, 24. jūnijā, sola strādāt īpaši pastiprinātā režīmā, lai atturētu cilvēkus no likumpārkāpumiem un sēšanās pie stūres reibumā, informēja policijā.

Šādā režīmā policija strādās arī turpmākās dienas līdz pat pirmdienai ieskaitot.

Policijas dati liecina, ka ik gadu Līgo svētku laikā notiek vidēji divi negadījumi dienā, kuros autovadītājs bijis alkohola reibumā, un tā ir gandrīz desmitā daļa (7%) no visiem šo svētku laikā notikušajiem ceļu satiksmes negadījumiem.

Kā liecina Ceļu satiksmes drošības direkcijas dati, alkohola reibumā izraisīto ceļu satiksmes negadījumu skaits pēdējo desmit gadu laikā ir pieaudzis par vairāk nekā pusi (57%) un tajos cietušo skaits – par 18%.

Kaut bojā gājušo skaits pēdējā desmitgadē ir samazinājies divas reizes, pērn alkohola reibumā 2020.gadā izraisītie ceļu satiksmes negadījumi ar letālām sekām beigušies septiņiem cilvēkiem, cietuši 266 un kopējais negadījumu skaits ar autovadītājiem, kuri vadījuši automobili alkohola reibumā bija 733.

Savukārt, šā gada pirmajos piecos mēnešos alkohola reibumā pieķerto autovadītāju skaits (1428) ir pieaudzis par 2% pret pagājušā gada līdzvērtīgu periodu, liecina Valsts policijas dati.

24.06.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com