Katru gadu Jāņu brīvdienās vērojams līdz pat 50% traumu pieaugums, kur daļa no tām gūtas reibuma stāvoklī, tādēļ sabiedrība aicināta atbildīgi izturēties pret savu drošību, nebūt pārgalvīgiem un būt piesardzīgiem ar alkohola lietošanu, norāda Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas (TOS) ārsti.

Ārsti aicina cilvēkus būt piesardzīgiem, pārdomāt savu rīcību, nerīkoties pārgalvīgi un atturēt arī citus no pārgalvīgām darbībām. Iestājoties siltajiem laika, TOS slimnīcā jau vērojams ievērojams pacientu skaita pieaugums. Liela daļa traumas tiek gūtas alkohola reibumā, rīkojoties pārdroši, neapdomīgi un neskaidri izvērtējot situāciju.

Kā norāda Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas galvenais ārsts Uģis Zariņš, sagaidāmās traumas ir visa veida potīšu kaulu lūzumi, pleca kaula lūzumi un citas traumas. Traumas tāpat gūs gan neapdomīgi rīkojoties ar asiem priekšmetiem virtuvē, gan kailām kājām spēlējot futbolu slapjā zālē utml. Sasilstot ūdenim peldvietās, klāt nāk arī traumas, ko iegūst lecot ūdenī. “Ūdenī lēkt uz galvas nevajag nekādā gadījumā nekad, lai cik pārbaudīta vai zināma ir peldvieta. Situācija ūdenstilpnē var būt mainījusies un nekad nevar paredzēt, kas lēciena vietā atrodas zem ūdens. Uz galvas lecot ūdenī gūtās traumas parasti ir letālas vai traumu rezultātā tiek gūta paralīze uz mūžu,” skaidro Zariņš un norāda, ka slimnīcā jau pirmie šādi gadījumi šogad ir bijuši.

22.06.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com