Jaunā politiskā kustība Par! atzīst, ka no pašlaik esošajām partijām Saeimā viņi nav izdevīgi Saskaņai, jo gaidāmajās 13. Saeimas vēlēšanās Par! pretendēs arī uz viņu vēlētāju balsīm. Tā intervijā portālam BNN norāda Par! kustības pārstāvis Mārtiņš Staķis.

“Mēs zinām, ka Latvijā ir cilvēki, kas skatās neatkarīgo Krievijas telekanālu TV Doždjun uzskata, ka Latvija ir kolosāla zeme. Šie mazākumtautības pārstāvji vēlas piederēt Eiropai, bet neviens ar viņiem nekomunicē. Mēs vēlamies ar viņiem runāt, tāpēc mūsu programmā ir šis nepilsoņu jautājums,” izteicies Staķis. Viņš atzīst, ka pašlaik šajā grupā viņam ir pietiekami labi rezultāti – šādi labprāt arī turpinātu.

Runājot par sadarbības jautājumiem ar Saskaņu, viņš norāda, ka nevēlas nevienu “demonizēt”, jo tas nekur neved. “Šī mūžīgā cīnīšanās vienam ar otru izraisa stagnāciju.” Tomēr Staķis atzīst, ka viņam ir grūti saprast, kā jaunizveidotā kustība varētu sadarboties ar Saskaņu.

Kā zināms, no Vienotības aizgājušie politiķi Ilze Viņķele, Lolita Čigāne, Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs un Ints Dālderis ir pievienojušies Par!, ko apliecināja 26.jūlijā, parakstot jaunās kustības manifestu. Uz jautājumu, vai esošā partija nebūs tā pati Vienotība tik ar citiem līderiem, Staķis atbild, ka viņš kā uzņēmējs vienmēr augsti vērtē cilvēkus ar pieredzi. Pēc viņa domām, Vienotības deputāti, kas iestājušies Par!, ir paši aktīvākie un darbīgākie politiķi Saeimā. Viņu pievienošanos Staķis vērtē kā veiksmi, tomēr neuzskata, ka partiju pārstāvēs tikai šie cilvēki.

Staķis nenoliedz, ka jau esošo partiju Vienotība viņš redz kā savus tuvākos sadarbības partnerus, tāpat arī Jauno Konservatīvo partiju.  Par! pārstāvis uzsver, ka tas nav tikai viņa viedoklis, bet to redz arī sabiedrība.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA