Šovasar jau trešo gadu pēc kārtas Popes estrādē trīs dienu garumā izskanēs tā dēvētais Dullo dauku festivāls Vārti. Festivāls notiks no 20. līdz 22.jūlijam, informē viena no festivāla rīkotājām Maija Kalniņa.

Šovasar festivāla vārti tiks vērti reizē ar Maijas Kalniņas grāmatas Adrese – tepat blakus vākiem Popes Zirgu stallī. “Ja ilgāku laiku šāda doma mani vienkārši dažkārt apciemoja  – izdot savu grāmatu, tad pērn pilskalnā sajutu, ka ir laiks. Vēlos vienā grāmatā apkopot visu, ko līdz šim esmu rakstījusi un sajutusi pasaulē laižamu. Tas nebūs pieteikums pasaules literatūrā, tas būs mans sakāmais pasaulei,” tā par savu gaidāmo grāmatu stāsta Maija Kalniņa.

Īpaši grāmatas atklāšanas svētkiem top koncertprogramma, kurā skanēs dažādu komponistu radītas dziesmas ar Maijas Kalniņas vārdiem. Tos, mūziķa Normunda Kalniņa aranžētus, izdziedās Liepājas teātra aktieri Viktors Ellers, Agnese Jēkabsone un Zanda Štrausa.

Popes senajā pilskalnā gaidāmajā koncertā mūziķis, komponists un saksofona spēles virtuozs Artis Gāga izpildīs savu programmu Muzikālās impresijas. Zīmējumi debesīs. Savulaik saņēmis divas Latvijas Mūzikas gada balvas kā labākā debija un kā labākais instrumentālās, filmu vai teātra mūzikas albums. “Šis darbs, tāpat kā Popes kalns, uz laiku nepelnīti pieklusis. Festivāla rīkotājas ir gandarītas, ka festivāla apmeklētājiem būs tā unikālā iespēja to sadzirdēt un piedzīvot atdzimstam tieši Popes pilskalnā,” norādīja Kalniņa.

Sestdien, 21.jūlijā, Popes estrādē atkal notiks lielais Latvijas dziesminieku saieta koncerts, proti, dziesminieku un dzejnieku diena. kurā savstarpēji atšķirīgos, bet vienojoši nepieradināmos dziesminiekus būs iespējams satikt un saklausīt gan par festivāla tradīciju kļuvušajos Tuvplānos muižas parkā, gan dziesminieku lielkoncertā, gan pie sadziedāšanās ugunskuriem. Šajā gadā festivāla norises vietu jau nedēļu pirms dullajiem daukām sāks dimdināt Austras Pumpures ideju turpinātāji Austrasbērni, kas Popē īpašā meistarklasē gatavosies koncertam.

Svētdien, 22.jūlijā, festivāla trešā diena sāksies greznajā Popes muižas zālē, kur uz savu koncertu aicinās Nacionālā teātra aktieris, dziesminieks Juris Hiršs. 

Festivālu noslēgs mūziķi no  Popes dienvidu māsas Liepājas – posfolka grupa Zari. Apvienības, kuru veido savstarpēji ļoti dažādi mūziķi, jauda un spēks izpaužas unikālā spējā vienā veselumā sakausēt seno dziesmu un mūsdienām aktuālu skanējumu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto