Populārākā tūrisma objekta – Piedzīvojumu parka – apmeklētība pieaugusi par 13%

1452

Ventspils Tūrisma informācijas centra apkopotā informācija par šā gada deviņiem mēnešiem liecina, ka Ventspils apmeklētākais tūrisma objekts ir Piedzīvojumu parks. To apmeklējuši 386 tūkstoši cilvēku, kas ir par 13% vairāk nekā pērn šajā periodā.

Labi veicies arī Ūdens piedzīvojumu parkam, ko apmeklējuši ap 151 tūkstotis cilvēku jeb par 7% vairāk nekā pērn. Ne tik labi veicies Pludmales akvaparkam, ko apmeklējuši par 15% mazāk cilvēku nekā pagājušajā sezonā jeb 21 tūkstotis cilvēku, kam ir objektīvi iemesli – ne īpaši labvēlīgi laika apstākļi.

Populārs ir arī Ventspils muzejs, ko kopumā apmeklējuši gandrīz 161 tūkstotis cilvēku. No muzeja filiālēm visvairāk apmeklētāju bijis Piejūras Brīvdabas muzejā – 102 tūkstoši cilvēku, bet ar mazbānīti vizinājušies 66 tūkstoši cilvēku. Muzeja objektu vidū lielāko apmeklētāju skaita pieaugumu – 47% piedzīvojusi Livonijas ordeņa pils, to apmeklējuši ap 48 tūkstoši cilvēku. Daudzu ceļotāju mērķis ir bijis apmeklēt īpaši Ventspils muzejam veidoto tērpu izstādi Kāzu tērpi 1860-2010 no A.Vasiļjeva tērpu kolekcijas.

Procentuāli vislielāko apmeklētāju skaita pieaugumu piedzīvojis Ventspils planetārijs. To apmeklējuši vairāk kā 20 tūkstoši cilvēku, kas ir par 51% vairāk nekā pagājušajā gadā šajā periodā.

Audzis arī Ventspils Briežu dārza un izklaižu kuģīša Hercogs Jēkabs apmeklējums. Briežu dārza apmeklētāju skaits 2016.gada deviņos mēnešos pieaudzis par 16% un to apmeklējuši 3,5 tūkstoši cilvēku, bet ar kuģīti vizinājušies ap 50 tūkstošu pasažieru, kas ir par 6% vairāk kā pērn.