Brīvdienās virs Latvijas pakāpeniski pastiprināsies anticiklonu ietekme, līdz ar to mākoņu daudzums samazināsies, nokrišņi mitēsies un kļūs krietni saulaināks. Arī gaisa temperatūra pakāpeniski paaugstināsies un nākamās nedēļas vidū vietām varētu iesilt pat līdz +22 grādiem (pēc Celsija), prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Šīs darba nedēļas izskaņā vēl vietām īslaicīgi līs, pastāv arī neliela pērkona negaisa iespējamība. Vējš būs lēns, bet gaiss iesils līdz +14…+19 grādiem.

Sinoptiķi vēsta, ka nedaudz vēsāks būs piekrastes rajonos un vietām Kurzemē, tur +10…+14 grādu.

Brīvdienās virs Latvijas pastiprināsies anticiklons – mākoņi izklīdīs un daudzviet uzspīdēs saule.

Vietām gan vēl sagaidāms īslaicīgs lietus, tomēr nokrišņu daudzums vairs nebūs tik liels kā aizvadītajās dienās, vēsta LVĢMC. Naktīs, pūšot lēnam ziemeļu vējam, vietām veidosies migla un dūmaka.

Gaiss naktīs atdzisīs līdz +4…+11 grādiem, bet dienās gaisa temperatūra paaugstināsies līdz  +12…+17 grādiem.

Jaunnedēļ mākoņi mīsies ar sauli un gan naktis, gan dienas aizritēs bez nokrišņiem, vienīgi trešdien laiks būs pelēcīgāks un lietaināks. Pūtīs lēns vējš un gaisa temperatūra naktīs būs no +8 līdz +13 grādiem. Arī dienas būs siltas – termometra stabiņš pakāpsies līdz +17….+22 grādiem. Tā kā vējš būs lēns un dienas saulainas, pēc sajūtām gaisa temperatūra varētu šķist nedaudz augstāka.

 

28.05.2021. / Autors: BNN / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs