Ventspilī no kādas daudzdzīvokļa mājas pagraba, kā arī no citiem objektiem, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izņēmis slēptās aģitācijas avīzes “Ko visādi ventspilnieki.lv tev nestāsta” eksemplārus. Kopumā no sešiem objektiem izņemti vairāk kā 11 000 izplatīšanai glabāto izdevumu, informē KNAB.

KNAB rīcībā nonāca informācija par Ventspilī izplatītu priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu, avīzes veida izdevumu “ko visādi ventspilnieki.lv tev nestāsta”. Tā kā izdevums neatbilda likumā noteiktajiem priekšvēlēšanu aģitācijas noformēšanas kritērijiem, proti, izdevumam nebija norādīts nedz materiāla apmaksātājs, nedz tirāža, KNAB uzsāka resorisko pārbaudi par iespējamiem pārkāpumiem.
“KNAB pārbaudes laikā noskaidroja aģitācijas veicēju, kas šobrīd definējams kā trešā, ar partijām nesaistīta persona, kā arī aptuveno materiāla tirāžu un izmaksas. Šie fakti papildus norādīja uz iespējamību, ka aģitācijas veicējs varētu būt pārsniedzis maksimālo summu, kādu likums ļauj izlietot priekšvēlēšanu aģitācijai personām, kas nav saistītas ar partijām un to apvienībām,” teikts KNAB paziņojumā medijiem.

Savukārt Latvijas radio raidījumā “Krustpunkti” KNAB priekšnieks Jēkabs Straume atzina, ka šajā lietā ir noskaidroti izplatītāji, kā arī tas, kur izdevums ir iespiests. 

Neraugoties uz to, ka lēmums par anonīmās slēptās aģitācijas avīzes turpmākas izplatīšanas aizliegšanu tika pieņemts jau 25.maijā un KNAB to nosūtīja arī vienam no diviem izplatītājiem, otrs, neraugoties ne uz kādiem aizliegumiem, grasījās šī melnā PR izdevuma izplatīšanu turpināt.
 KNAB darbību laikā iestāde noskaidroja izplatīšanai sagatavoto eksemplāru glabāšanas vietu un sadarbībā ar Valsts policiju daļu no izdevumiem izņēma no kādas daudzdzīvokļu mājas pagraba. 

KNAB turpinās veikt resorisko pārbaudi, tostarp lems par administratīvā soda piemērošanu par slēptās aģitācijas īstenošanu vai kriminālprocesa uzsākšanu par iespējamu politisko partiju nelikumīgu finansēšanu.

KNAB pateicas aktīvajiem iedzīvotājiem par ziņošanu, kā arī Valsts policijai par sniegto atbalstu.

 

28.05.2021. / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: KNAB