Konkurss par prāmja satiksmes nodrošināšanu starp Sāremā salu Igaunijā un Ventspili ir noslēdzies bez rezultāta, paziņojusi Sāremā pašvaldība. Tomēr Igaunijas puse solās nepadoties un turpināt meklēt iespējas, lai šāda prāmja satiksme notiktu, ziņo vietējais laikraksts Saarte Haal.

Kihnu Veeteed bija vienīgais uzņēmums, kas izrādīja interesi piedalīties šajā projektā, sākotnēji iesniedzot pieteikumu uzreiz ar diviem dažādiem kuģiem. Vēlāk, lūgti precizēt savu piedāvājumu, uzņēmums lūdza tā iesniegšanas termiņa pagarināšanu, taču arī tajā tomēr neiekļāvās un dokumentus neiesniedza. Līdz ar to konkurss uzskatāms par noslēgušos bez rezultāta, norāda Igaunijas puse.

Konkursa nolikums paredzēja slēgt līgumu ar prāmja operatoru ilgtermiņā, paredzot prāmja satiksmi starp Mintu ostu Sāremā un Ventspils ostu vismaz piecu gadu garumā. Par konkursa kritēriju noteikta zemākā cena, turklāt interesants ir punkts, ka prāmja operators no šī pakalpojuma sniegšanas nedrīkst gūt nesamērīgi lielu peļņu.

Saskaņā ar ieceri, prāmja līniju Igaunijas puse nodrošinātu vasaras sezonas laikā no vismaz 1.jūnija līdz 31.augustam. Plānots, ka notiktu kā minimums vismaz trīs reisi nedēļā. Viens šāds ceļojums starp Igauniju un Latviju ilgtu četras līdz maksimums četras ar pusi stundas. Konkursa nolikumā arī bija teikts, ka vienā braucienā prāmim jāspēj pārvadāt vismaz 100 pasažierus, paredzot attiecīgi tikpat daudz sēdvietu. Tāpat jāspēj pārvadāt arī vismaz 25 vieglos automobiļus vai citus transportlīdzekļus, kā arī vismaz vienu autobusu.

Prāmju līnija starp Ventspili un Igauniju ir slēgta jau 11 gadus.

03.10.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay