Ministru prezidents Krišjānis Kariņš pirmdien, 14.augustā, speciāli sasauktā preses konferencē paziņoja par savu demisiju. Lai arī vēl tikai piektdien viņš  izteicās, ka “plinti krūmos nemetīšot”, tagad Kariņš atklājis, ka ne vien plāno ceturtdien iesniegt Valsts prezidentam dokumentu par valdības demisiju, bet arī nākamo Ministru kabinetu viņš nevadīšot. 

Krišjānis Kariņš medijiem norādīja, ka valsts attīstībai ir vajadzīgs daudz kas, bet pamatā spēcīga un dinamiska valdība, kas var pieņemt grūtus lēmumus. Saskaņā ar viņa teikto, pēc ilgstošām sarunām esot skaidrs, ka “Apvienotais saraksts” (AS) un “Nacionālā apvienība” (NA) dara visu, lai bremzētu jebkuru mēģinājumu ieviest valdībā dinamiskāku darbu. Ja nevar rast dinamismu šajā valdībā, tad nepieciešama jauna valdība.

Tā kā Kariņš uz ministra prezidenta amatu vairs nepretendēšot, viņš aicināja “Jaunās Vienotības” (JV) valdi un frakciju virzīt nākamo premjera amata kandidātu. Jāatgādina, ka vēl 14.augusta rītā intervijā TV3 finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV) norādīja, ka JV neesot izskatījusi iespēju Kariņa vietā premjera amatam virzīt kādu citu politiķi. Tikmēr neoficiāli izskanējis, ka nākamā Ministru prezidente, iespējams, varētu būt līdzšinējā labklājības ministre Evika Siliņa (JV). Iepriekš politikas kuluāros kā iespējamais kandidāts uz šo posteni tika minēts arī Arvils Ašeradens, taču viņš pats šādas runas noliedza. Zināms, ka JV par savu premjerministra amata kandidātu lems trešdien, 16.augustā. 

Līdz ar Kariņu demisionēšanu būs kritis viss Ministru kabinets. Saskaņā ar likumu Ministru kabineta locekļi pēc valdības atkāpšanās turpinās pildīt savus pienākumus līdz brīdim, kad Saeima būs izteikusi uzticību jaunam Ministru kabinetam, – ja vien parlaments līdz tam nav nebūs lēmis kā citādi.

 

14.08.2023. / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Valsts kanceleja