Premjers: Latvijā nav jāveicina mazkvalificēta darbaspēka iebraukšana

545

Latvijā nebūtu jāveicina mazkvalificēta darbaspēka iebraukšana, bet gan jādomā par kvalificētiem darbiniekiem, kas dod pievienoto vērtību valsts ekonomikai. Tā intervijā aģentūrai LETA paudis premjers Krišjānis Kariņš.

Pēc viņa argumentiem, Latvijā patlaban nodarbinātības rādītāji ir augsti, ekonomika aug, līdz ar to nav arī brīvi pieejams lēts darbaspēks. Tomēr viņš gribētu, lai vairāk nodarbināts būtu kvalificētais darbaspēks, kas nozīmē, ka Latvijā nepieciešami specializēti un izglītoti cilvēki.

“Svarīgi, lai mainītos priekšstats, ka Latvijā uzņēmums var veiksmīgi attīstīties, tikai pateicoties lētam darbaspēkam. Šādai pieejai nav nākotnes. Mēs šo ciklu esam nogājuši. Kur mēs esam? Zemas algas, zemas pensijas, trūkst naudas veselības aprūpei utt. Lai rastos nodokļu bāze, ir nepieciešami uzņēmumi, kas meklē nevis 100 cilvēkus fiziska darba veikšanai, bet gan piecus intelektuālam darbam, jo šāda darbaspēka pievienotā vērtība ir daudz lielāka. Mums jau ir visai bagātīgs uzņēmumu segments, kas darbojas šajā jomā, tomēr šādu uzņēmumu ir ļoti maz,” aģentūrai LETA sacīja Kariņš.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay