Teju līdz ar pirmo sniegu pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” Apzaļumošanas iecirknis noslēdza šī gada sezonu, kuras laikā ieguldīts daudz darba un rūpju, lai pilsēta būtu zaļa un ziedoša, un ne tikai aizvadītajās pavasara, vasaras un rudens sezonās, bet arī turpmāk.

Apzaļumošanas iecirknim sezona ilga nepilnus astoņus mēnešus – no 3. aprīļa līdz 24. novembrim. Par ilggadīgajiem pilsētas apstādījumiem un arī par jaunu stādījumu ierīkošanu visu sezonu rūpējās un gādāja 14 puķu sievas. Šosezon Apzaļumošanas iecirkņa atbildībā bija ziemciešu un krūmu dobes 32477 m² platībā, kā arī 623 m² platībā rožu dobes un vasaras puķu dobes 2605 m² platībā, kurās šogad tika iestādīti 31450 viengadīgie vasaras augi. Dobju uzturēšana paredz regulāru ravēšanu, augsnes rušināšanu, augu kopšanu, apgriešanu, formas veidošanu, laistīšanu un mēslošanu, kā rezultātā Ventspils var lepoties ar krāšņiem apstādījumiem, ko patiesi novērtē iedzīvotāji un pilsētas viesi.

Kopsummā 27890 vasaras puķes sastādītas un pēc tam visu sezonu koptas astoņās figurālo ziedu skulptūru grupās: “Zemūdens pasaule” pie Pludmales akvaparka, “Pīļu ģimene” Bērnu pilsētiņā, “Zaķu ģimene” pie Piedzīvojumu parka, “Bobsleja komanda” Jaunpilsētas laukumā, “Basketbola bumba” pie Olimpiskā centra “Ventspils”, “Mārīšu ģimene” Pārventas centrā, “Puķu pulkstenis” līdzās Lielā prospekta un Kuldīgas ielas krustojumam, kā arī “Puķu govs” Sarkanmuižas pļavā. “Puķu govs” ir Ventspils lielākā figurālā ziedu skulptūra, kurā vasaras sākumā iestādītās 8690 vasaras puķes rudenī tika nomainītas pret 7000 mirdzošu lampiņu virtenēs, tādējādi gada tumšajā laikā padarot to par gaismas skulptūru.

Tāpat uzstādītas un visu sezonu apsaimniekotas 7 pavasara, 20 vasaras un 7 rudens ziedu piramīdas, 175 iekaramie puķu podi, 198 puķu kastes, kā arī 118 puķu podi, kuros puķu sievas sastādīja 1532 vasaras augus.

Tāpat Ventspils šosezon kļuvusi par 88 lapkokiem, 56 skujkokiem, 475 krūmiem, 1395 ziemciešu un 296 rožu stādiem bagātāka. Zāliens no jauna ierīkots 13661 m² platībā. Zāles pļaušanas sezona šogad ilga no 21. aprīļa līdz 31.oktobrim, un kopsummā tās laikā zāliens nopļauts 1351,55 ha platībā. Zāles pļaušanas biežumu ietekmē dažādi faktori, un tas svārstās no 1 reizes līdz pat 24 reizēm sezonā, piemēram, ap figurālo ziedu skulptūru “Puķu govs”, kur ir ierīkota automātiskā laistīšanas sistēma un līdz ar to arī ir piemēroti apstākļi zāles intensīvai augšanai.

Savukārt rūpēs par krāšņu 2024. gada pavasara ziedu sezonu, pilsētas apstādījumu dobēs šoruden iestādītas 112 388 sīpolpuķes, un papildus vēl arī speciāli sagatavoti sīpolpuķu maisījumi 180 m² platībā.

Šobrīd pilsētas apstādījumu dobes, koki un krūmi ziemo zem sniega segas. Aicinām gaidīt nākamo ziedu sezonu un baudīt to Ventspilī!

Jautājumu gadījumā aicinām rakstīt ziņu uz e-pasta adresi vlk@ventspils.lv vai zvanīt pa tālr. 63622747.

 

8.12.2023. / Autors: PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs