Puzes pagastā medniekam nozagta unikāla ragu kolekcija 6000 eiro vērtībā

1507
Autors: SXC
Autors: SXC

Jau ziņojām par aizvadītajā nedēļas nogalē konstatēto zādzību Puzes pagastā, kur kādu māju īpašniekiem, kas pastāvīgi īpašumā nedzīvo, apzagts īpašums un nozagtas divas piekabes. Nelaime izrādās daudz lielāka un sāpīgāka: zagļi abās piekabēs aizveduši aptuveni 200 staltbriežu un aļņu ragus, daudzi no tiem bija unikāli eksemplāri. Visas kolekcijas vērtība ir ap 6000 eiro. Turklāt zagļi ar cirvjiem vēl arī pilnībā izdemolējuši Dunduru ģimenes mājas, līdz ar to kopējais nodarītais zaudējums ir vismaz 10 tūkstoši eiro, raksta laikraksts Latvijas Avīze.

«Izskatījās kā karalaukā vai pēc viesuļvētras,» par pirmo iespaidu savā mājā, kas nepilnu 30 gadu laikā ne reizi neesot apzagta vai kā citādi apdraudēta, laikrakstam stāsta saimnieks Aivars Dundurs. Zagļi ēkā iekļuvuši pa logu – atlauzuši slēģus un iekšējos vairogus, it kā zinādami, ka durvis sargā signalizācija. Ja neskaita ragu kolekciju, Dunduri mājās neko citu vērtīgu nav glabājuši, kas, iespējams, garnadžus bija saniknojis. Visās telpās ar cirvi izlauztas iekšdurvis, sabojātas mēbeles un sasisti trauki.

Kolekciju daudzu gadu garumā veidojis gan no mežā atrastajiem, gan no paša nomedīto dzīvnieku ragiem. Tur bija ļoti unikālas lietas – metru garš staltbrieža rags rokas resnumā, kuram galā bija trīs dakšas. Vēl viens retums – kāda skaista briežu buļļa četru gadu ragu rotas, kas mežā uzietas katru pavasari. No paša medījumu trofejām daudz godalgotu ar zelta un sudraba medaļām, starp tām 18 un 16 žuburu rotas.

Sazagto mantu zagļi sakrāmējuši divās vecās piekabēs – arī tās savāktas no Dunduru sētas – un aizgādājuši līdz tuvējam mežam apmēram viena kilometra attālumā, kur viss guvums pārkrauts citā transporta līdzeklī.

Vietējie mednieki stāsta, ka Dundurs nav vienīgais upuris. Tuvākā un tālākā apkārtnē zagļi uzdarbojas regulāri. Ragus zog gan no privātiem īpašumiem, gan mednieku mājām. Noziedzniekiem par labu nākot nekontrolētā ragu uzpirkšanas kārtība, kuru organizējot darboņi no kaimiņvalsts Lietuvas.