Ceturtdien glābēji Latvijā palīdzējuši no meža izkļūt astoņiem cilvēkiem, trīs no tiem arī Ventspils novadā, kuri bija apmaldījušies, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) informācija.

Ventspils novada Puzes pagastā mežā bija apmaldījušās trīs sievietes. Apmaldījušies cilvēki tika atrasti.

VUGD pēdējo dienu dati liecina, ka pēdējo dienu laikā glābēji katru dienu vairākkārt steidzās palīgā cilvēkiem, kuri bija apmaldījušies mežā. Dienestā skaidro, ka iemesli, kādēļ cilvēki apmaldās ir dažādi – kāds aizraujas ar sēņošanu vai ogošanu un nepamana, kur aizgājis, bet cits uzticas ierīcēm, kuras izlādējas vai sēņo sev nepazīstamās vietās.

Lai došanās mežā nebeigtos ar apmaldīšanos, VUGD aicina iedzīvotājus neaizmirst par drošību un ņemt vērā vairākus drošības ieteikumus, piemēram, informējiet savus piederīgos par to, kurā vietā plānots sēņot vai ogot, kā arī laiku, kad plānots atgriezties. Tāpat nevajadzētu mežā doties vienam.

Ierodoties mežā, vajadzētu arī palūkojieties visapkārt – dzelzceļš, ceļi, zīmīgi koki vai dabas objekti var būt labi orientieri apmaldīšanās gadījumā.

Ja tomēr sanāk apmaldīties, nevajag krist panikā, norāda VUGD. Glābēji aicina šādā gadījumā apsēsties, atpūsties, censties noorientēties apvidū un tikai tad sākt atpakaļceļu. Ja pašu spēkiem neizdodas izkļūt no meža, jāzvana glābējiem pa tālruni 112.

Autors: Ventspilnieks.lv-LETA / Foto: LETA