Klātesot vairāk nekā 350 domubiedriem, Ventspilī nodibināta jauna reģionālā politiskā partija Laiks Pārmaiņām. Tā dibināšanas iniciatore ir biedrības Baltijas asociācija – Transports un Loģistika (BATL) prezidente Inga Antāne, kura arī ievēlēta par jaunā politiskā spēka valdes priekšsēdētāju.

-> FOTO: Ventspilī nodibina jaunu politisko spēku “Laiks Pārmaiņām”

Kā teikts politiskā spēka programmā, partijas mērķi ir “veidot Latviju kā pašpietiekamu valsti, kura ar savu cilvēku darbu, sasniegumiem zinātnes, tehnoloģiju un finanšu jomā, izdevīgo ģeopolitisko novietojumu Baltijas jūras krastā, spēj pati sevi uzturēt, veicināt atvērtas valsts un pašvaldību pārvaldes sistēmas attīstību, kura ir pakārtota iedzīvotāju interesēm un vajadzībām, veicināt Latvijas ģeogrāfiskā stāvokļa izmantošanu Latvijas un Ventspils ekonomiskajā izaugsmē, padarīt Latviju par zaļu valsti – ar tīru vidi, svaigu gaisu, bagātīgiem mežiem un dzidriem ūdeņiem, attīstīt Latviju kā valsti, kura nav atkarīga ne no citu valstu banku diktāta finanšu sfērā, ne lielvaru labvēlības enerģētikas un jebkurā citā jomā”.

Politiskā spēka vadītāja Antāne skaidroja, ka Laiks Pārmaiņām tiek veidota kā reģionāla partija. Partijas dibināšanas kongresā tās manifestam un mērķiem par Latvijas nākotni pievienojās dibinātāji arī no citiem reģioniem – no Daugavpils, Saldus, Talsiem, Kuldīgas, Rīgas, Liepājas un citām pilsētām un novadiem.

Partijas valdē darbosies Linards Gulbis, Ingrīda Gradkovska, Alīna Rugine un Inese Caunīte, savukārt valdes priekšsēdētāja būs Antāne.

Skaidrojot, kādēļ nepieciešams veidot jaunu un reģionālu politisko spēku, Antāne uzrunā pauda, ka tas ir “vitāli nepieciešams valsts attīstībai un uzplaukumam, taču lai pārmaiņas panāktu, politiskās dienaskārtības veidošanā jāiesaistās visai sabiedrībai, nevis tikai politikāņiem, kuriem politika kļuvusi par personīgās bagātināšanās avotu”.

Ja 25 gadu laikā kopš valstiskās neatkarības atjaunošanas aizbraukuši vairāk kā 400 tūkstoši cilvēku, ja 600 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, arī mazi bērni, mūsu valstī spiesti dzīvot zem nabadzības sliekšņa, tad malā stāvēt vairs nedrīkst. Tas būtu noziegums pret savu valsti, pret saviem vecākiem, bērniem un pašiem pret sevi. Mēs gribam pārmaiņas, kuras ļaus aizbraukušajiem atgriezties mājās, kuras dos pārliecību par to, ka katrs nodokļos samaksātais cents tiek iztērēts godprātīgi un valsts labuma vārdā. Vēlamies īstenot tādas pārmaiņas, lai cilvēkiem nebūtu jāpulcējas piketos, protestējot pret nabadzību, lai nevienam 21.gadsimta Latvijā nebūtu jādzīvo pusbadā, lai kvalitatīva un laikus sniegta veselības aprūpe nav tikai bagāto privilēģija, un lai cilvēka cienīgas vecumdienas būtu realitāte jau šodienas senioru paaudzei,” uzrunā partijas dibināšanas kongresā sacīja Antāne.

Partijas dibinātāji prognozē, ka pavisam drīz partijai būs nodaļas daudzās Latvijas pilsētās Kurzemē, Vidzemē, Zemgalē un Latgalē.

Antāne arī pauda, ka negaidīja tik lielu atsaucību viņas aicinājumam, kas netika tiražēts ar plašu reklāmas kampaņu palīdzību, bet galvenokārt ar domubiedru starpniecību.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspilnieks.lv