Puzes pamatskola svinēs 40.gadadienu

1557

Oktobrī apaļu jubileju svin viena no Ventspils novada mācību iestādēm. Savu 40.gadadienu 22.oktobrī atzīmēs Puzes pamatskola, tātad – būs arī skolas bijušo audzēkņu un pedagogu salidojums.

Skolu vēsture Puzes pagastā sākās 1863.gadā, kad izveidoja piecu klašu pamatskolu, kura bija atvērta 93 gadus. Dažādos laikos pagastā darbojušās arī citas pamatskolas: Annahites (Stiklu) fabrikas, Puzenieku muižas un Treibeju ciema teritorijā. 1971.gadā Puzes pagastā likvidēja pamatskolu, kas no 1922.gada bija atvērta Puzenieku muižas ēkā. Toreiz skolēni devās mācīties uz Popi, Dundagu un Ugāli. Lai saglabātu kolhoza Blāzma darbaspēku un attīstītu ražošanu, 1975.gadā kolhoza biedru pilnsapulcē pieņēma lēmumu būvēt jaunu skolu ciemata centrā. Zvans uz pirmo mācību stundu šajā ēkā iezvanīts 1976.gada 1.septembrī.

Puzes pamatskolas pirmā direktore Lia Kantiņa vadīja skolu divus mācību gadus, tad skolas vadību uz diviem gadiem pārņēma Līvija Praznicāne. Pēc tam 18 mācību gadus direktors bija Andris Lindbergs, bet kopš 1999.gada augusta Puzes pamatskolu vada direktore Nellija Sileviča.