Šī gada janvārī salīdzinājumā ar 2017. gada decembri ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 1,2%, savukārt eksportētajai produkcijai cenu līmenis pieauga par 0,6%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis palielinājās par 0,4%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 0,8%.

Ražotāju cenu pārmaiņas mēneša laikā visvairāk ietekmēja cenu pieaugums koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles, kā arī elektroenerģijas tirdzniecībā un ūdens tvaika un gaisa kondicionēšanas apgādes pakalpojumiem. Cenu pazeminošā ietekme bija atsevišķu pārtikas produktu ražošanā.

Šī gada janvārī, salīdzinot ar 2017. gada janvāri, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir palielinājies par 3,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 3,7%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,0%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas augušas par 3,5%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 2,7%.

Būtiskākā ietekme cenu pieaugumam bija koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles, pārtikas produktu ražošanā, kā arī atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā; materiālu pārstrādē. Lielākā pazeminošā ietekme bija datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā, kā arī ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA