Sadarbībā ar koncertzāli “Latvija” Ventspils Mūzikas vidusskola  rīkos mūsdienu ritma mūzikas festivālu Ventspils Groove. Festivāla rīkotāji ņems vērā esošo situāciju un izvērtēs pasākumu norises formu.

Festivāla koncerti un meistarklases pagājušajā gadā Ventspilī nenotika, bet pirms pandēmijas, ik gadu augustā, festivāls Ventspils Groove bija kļuvis par satikšanās un radošās apmaiņas vietu, tajā saplūda starptautiskas profesionālu mūziķu komandas kolektīvā pieredze ar Latvijas jauno mūziķu talantiem.

Bagātinoties un veidojot jaunu pieredzi, mesitarklašu pedagogi un studeni apmainās ar muzikālajām idejām.

Stilu dažādībā festivāla koncerti bagātina Ventspils kultūras dzīvi, tiek piedāvāta iespēja baudīt augstvērtīgus džeza un ritma mūzikas koncertus. Stilu amplitūda ir plaša un tā mainās katru gadu – Ventspilī skan džezs, notiek eksperimenti ar elektroniku, skan intelektuāla popmūzika, funkrock. Stilistiski mākslinieki netiek ierobežoti.

Ventspils Groove 2021

16. – 21. augusts

Meistarklašu vadītāji:

Bodek Janke – sitaminstrumenti (https://www.bodekjanke.com)

Kristjan Randalu – taustiņinstrumenti (https://www.randalu.com/)

Paul Kleber – bass

Sebastian Studnitzky – trompete (https://www.ky-music.com/)

Siim Aimla – saksofons

Neff Irizarry – ģitāra

Susanna Stivali – vokāls

Inga Bērziņa – vokāls

Koncerti:

  • Kristaps Vanadziņš & Jānis Rubiks & Rūdolfs Dankfelds
  • Asnāte Rancāne & Staņislavs Judins
  • Divdaļīgs Galā koncerts: 1. daļa Susanna Stivali & meistarklašu pedagogi; 2. daļa – Very Cool People.

Festivāls notiks pateicoties Ventspils pilsētas Domes un Valsts kultūrkapitāla fonda programmu: “Valstiski nozīmīgi kultūras pasākumi” un “Kurzemes kultūras programma” finansējumam.

Meistarklases tiek organizētas divos veidos: dienas pirmajā pusē audzēkņi strādā ar sava instrumenta pedagogiem, smeļoties iedvesmu un zināšanas no profesionāļiem, savukārt pēc pusdienām audzēkņi tiek sadalīti ansambļos, katrs ansamblis divu pasniedzēju atbalstīts iestudē programmu – kolektīvā muzicēšana sniedz vislielāko prieku un motivē studentus tālākai muzikālajai izaugsmei.

Koncertu programmas sola improvizācijas, jaunatklājumus, radošumu mākslinieku sadarbībā. Audzēkņu iesaiste šajos procesos ir šī festivāla patiesā vērtība un ilggadējas veiksmes pamats – ik gadu vērojama iesaistīto cilvēku talantu sinerģija. Spilgts piemērs – iepriekšējo gadu pasniedzēji Eran Har Even (Izraēla/Nīderlande) un Stephene Escomes (Francija) iepazinušies festivālā Ventspils Groove, vēlāk izveidoja kopīgu projektu un devās vairākās tūrēs Francijā un Nīderlandē. Šobrīd Ventspils Groove kļuvis par mūzikas laboratoriju, kurā dzimst jaunas mūzikas ierosmes – mūsuprāt tas ir labākais rezultāts, ko kāds festivāls var panākt.

 

6.05.2021. / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspilnieks.lv