Romas līgumu 60.gadadienas jubilejas izstāde piestāj Ventspils bibliotēkā

1139

Atzīmējot Romas līgumu parakstīšanas 60.gadadienu, šogad Latviju apceļo izstāde, kas veltīta šo līgumu mantojumam mūsdienu Eiropai. No nākamās nedēļas līdz 13.jūlijam izstāde aplūkojama Ventspils Galvenajā bibliotēkā. Ceļojošajā izstādē aplūkojami dokumenti, fotogrāfijas un citas liecības par Eiropas Savienības (ES) izveidi un attīstību no pagājušā gadsimta 50.gadiem līdz mūsdienām.

Sešām valstīm vienojoties par ciešāku sadarbību, 1957.gada 25.martā Romā tika nodibināta Eiropas Ekonomikas kopiena (EEK) jeb kopējais tirgus, kas kļuva par vēlākās ES stūrakmeni. Šogad ar pasākumiem visā ES tiek atzīmēta Romas līgumu parakstīšanas 60.gadskārta.

Izstādē vēsturiskas brošūras, tiesas spriedumu titullapas, juridiski dokumenti, institūciju vadītāju vēstules, preses izdevumi un fotogrāfijas ataino EEK tapšanu, Romas, Māstrihtas, Amsterdamas, Nicas un Lisabonas līguma izveidi un ratificēšanu, iekšējā tirgus, Muitas savienības, Šengenas zonas izveidi un ceļu uz vienoto valūtu. Izstādes materiālos skaidrota ES sociālā dimensija un Eiropas pilsoniskums, Eiropas sociālās politikas veidošana un Eiropas lomu pasaulē.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto