Parlaments ceturtdien nodeva izskatīšanai komisijās deputāta Artusa Kaimiņa ierosināto likumprojektu, kas paredz aizliegt tiesības pašvaldību vēlēšanās kandidēt arī bijušās Valsts drošības komitejas (VDK) aģentiem un ziņotājiem.

Saskaņā ar pašlaik spēkā esošo likumu, piedalīties pašvaldību vēlēšanās liegts personām, kas ir bijušas PSRS, Latvijas PSR vai ārvalstu valsts drošības dienestu, izlūkdienestu vai pretizlūkošanas dienestu darbinieki. Ceturdien komisijām nodotie grozījumi paredz paplašināt šos ierobežojumus, tos attiecinot arī uz minēto dienestu aģentiem un ziņotājiem.

Grozījumu iniciators ir deputāts Artuss Kaimiņš, tāpat likumprojektu iesniedza parlamentārieši Ilmārs Latkovskis, Rihards Kols, Ritvars Jansons, Ringolds Balodis, Edvards Smiltēns, Imants Parādnieks, Inese Laizāne un Atis Lejiņš.

Izmaiņu mērķis ir aizsargāt demokrātisko valsts iekārtu, nacionālo drošību un Latvijas teritorijas vienotību, skaidrots likumprojekta anotācijā. Aizliegums minēto drošības un izlūkdienestu ziņotājiem un aģentiem kļūt par pašvaldību deputātiem izriet no Latvijas kā neatkarīgas valsts nacionālās drošības interesēm, skaidro politiķi.

Autors: LETA/Ventspilnieks / Foto: LETA