Saeimā jau rīt lems par akcīzes nodokļa samazināšanu alkoholam par 15%

557

Pretēji sākotnēji izskanējušai informācijai, Saeima tomēr jau ceturtdien, 20.jūnijā, lems par akcīzes nodokļa samazināšanu alkoholam par 15%, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputātu vairākums trešdien piekrita likumprojektu iekļaut jau ceturtdienas sēdē, turklāt komisija lūgs minētajam likumprojektam noteikt steidzamību, vienlaikus lūdzot likumprojektu divos lasījumos izskatīt vienā sēdē, proti, ceturtdien.

Komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars (AP) uzsvēra, ka Igaunija ļoti strauji pieņēmusi grozījumus akcīzes likumā un tas ietekmē Latvijas pierobežas nodarbinātību un ieņēmumus valsts budžetā. “Normāli jau šādas darbības notiek, valstīm aizkulisēs sazinoties un nedarot straujas kustības. Bet, ņemot vērā, ka tas tomēr noticis strauji, mums par nožēlu jāpieņem šādi īstermiņa risinājumi,” teica Bondars.

Viņš pauda, ka grozījumi nepieciešami, lai īstermiņā kompensētu radušos situāciju, kas radusies pēc Igaunijas rīcības attiecībā uz tās akcīzes nodokli alkoholam.

Igaunijas parlaments pieņēma likumu, kas paredz no 1.jūlija par 25% samazināt akcīzes nodokli daļai alkoholisko dzērienu – alum, sidram un stiprajiem dzērieniem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay