Saeima slavē Ventspils Augstskolas tulkus

1495

Ventspils Augstskola (VeA) saņēmusi Saeimas uzslavinošas atsauksmes par Tulkošanas studiju fakultātes studentiem. Parlaments jau ilglaicīgi sadarbojas ar VeA, ik gadu piesaistot divus profesionālās bakalaura studiju programmas studentus.

Kā stāsta VeA pārstāve Agnese Jēkabsone, sadarbība aizsakās 2013.gadā, kad VeA Tulkošanas studiju fakultātes studenti tika iesaistīti starptautiskās stipendiju programmas nodrošināšanā, kuras laikā Saeimā stažējas divi studenti no Vācijas. VeA studenti prakses laikā nodrošina mutvārdu tulkojumus latviešu–vācu–latviešu valodā Saeimā notiekošajos pasākumos – plenārsēdēs, frakciju un komisiju sēdēs, divpusējās tikšanās, kuros piedalās vācu studenti.

Saeimas speciālisti atzīst, ka līdzšinējā sadarbība ir bijusi augsti profesionāla gan no augstskolas vadības, gan arī no praksē ielaistīto studentu puses. Studenti ne tikai spējuši nodrošināt kvalitatīvu tulkojumu, bet ir bijuši erudīti un zinoši par Latvijas politiskajiem un sabiedriskajiem procesiem, kas viņiem ir palīdzējis sekmīgi un pilnvērtīgi tulkot Saeimā notiekošās sēdes un tikšanās.

Saeimā ir stažējušies vairāki VeA studenti un absolventi, šobrīd Saeimas Starpparlamentu attiecību birojā strādā VeA absolventi Ivo Puzo un Viesturs Sīlis.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC