Atsākoties aktīvai ceļojumu sezonai, Nacionālais veselības dienests (NVD) atgādina, ka Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja saņemt bezmaksas Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK), kas vajadzības gadījumā ļauj saņemt neatliekamās medicīniskās palīdzības  pakalpojumus citās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs ar tādiem pašiem nosacījumiem un izcenojumiem kā attiecīgās valsts iedzīvotājiem , liecina e-veselība mājaslapā atrodamā informācija. 

Pašlaik aptuveni pusmiljons Latvijas iedzīvotāju ir izmantojuši iespēju bezmaksas nokārtot EVAK kartes, vēstī Latvijas Televīzijas raidījums Rīta Panorāma.

EVAK kartes derīguma termiņš ir norādīts uz pašas kartes, vai to var apskatīt e – veselības portālā sadaļā MANS EVAK.

Kartes atjaunošanu ieteicams ieplānot laikus, jo vasaras mēnešos apdrošināšanas noformēšanai klātienē var būt nepieciešams ilgāks laiks.

EVAK karte tiek izsniegta uz trīs gadiem un tās saņemšanai nav vecuma ierobežojumu.

NVD pārstāve Evija Štālberga Rīta Panorāmai skaidroja, ka jāņem vērā, ka katrā valstī apmaksātie medicīnas pakalpojumi un obligātie pacientu līdzmaksājumi var būt atšķirīgi.

NVD rīcībā esošā informācija liecina, ka pērn iedzīvotāju interese par iespēju saņemt EVAK  karti ir ievērojami pieaugusi. 2022. gadā izsniegtas 146 843 apdrošināšanas kartes, kas ir gandrīz par 66 tūkstošiem vairāk nekā 2021. gadā. Iedzīvotāju ieinteresētība skaidrojama ar Covid – 19 pandēmijas samazināšanos.

NVD atgādina, ka EVAK nesedz ārvalstīs noteiktās pacienta iemaksas vai repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas vai nāves gadījumā. Līdz ar to papildus ieteicams iegādāties arī privāto ceļojuma apdrošināšanu, kas sedz šīs izmaksas.

Interesenti EVAK kartei var pieteikties un uzreiz saņemt klātienē NVD filiālēs Rīgā, Jelgavā, Kuldīgā, Smiltenē vai Daugavpilī. Uz klātienes apmeklējumu ir nepieciešams iepriekš pierakstīties.

Pieteikuma veidlapu ir iespējams nosūtīt arī pa pastu vai iesniegt elektroniski  E-veselības portālā www.eveseliba.gov.lv vai www.latvija.lv. Piesakoties kartei attālināti, to varēs saņemt pa pastu uz iesniegumā norādīto adresi.

 

14.06.2023. / Autors: BNN / Foto: Pixabay