Sāksies valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunās ēkas būvniecība

1535
Foto: Ventspilnieks.lv
Foto: Ventspilnieks.lv

Trešdien, 8.februārī, Lielā laukuma dienvidu daļā pie Pāvila ielas svinīgi tiks uzsākti valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas ar koncertzāles funkciju ēkas būvniecības darbi.

Jau vēstīts, ka Ventspils pilsētas pašvaldība pērn aprīlī noslēdza sadarbības līgumu ar Kultūras ministriju un Ventspils Mūzikas vidusskolu, kas paredz savstarpēji sadarboties, veikt visas nepieciešamās darbības, kā arī nodrošināt nepieciešamo finansējumu, lai sekmīgi īstenotu valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas attīstības projektu.

Projekta īstenošanai piesaistīts finansējums Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta līdzfinansēto projektu konkursa ietvaros, kā arī Eiropas Savienības Eiropas reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums un valsts finansējums darbības programmā profesionālās izglītības iestāžu modernizācijai.

Savukārt 2016.gada 28.decembrī Ventspils Livonijas ordeņa pilī tika parakstīti ēkas būvniecības un būvuzraudzības līgumi.

Ēkas būvniecību plānots pabeigt 2019.gada sākumā, kad Ventspils iegūs ne tikai mūsdienīgu, energoefektīvu izglītības iestādes mājvietu, bet arī augstvērtīgu koncertu norises vietu.

Uz jauno zema enerģijas patēriņa ēku pārcelsies visi valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas teju 500 audzēkņi un vairāk kā 100 darbinieki.