Sestdien, 28. augustā visapkārt Baltijas jūrai notiks “Senās uguns nakts”, kas katru gadu kļūst arvien populārāka Latvijas piekrastes iedzīvotāju vidū. Aicinām atzīmēt šo tradīciju sestdien plkst. 21.00 Staldzenes stāvkrastā, kur no lāpām tiks izveidots gaismas ceļš līdz jūrai, un ikviens varēs sajust “Senās uguns nakts” burvību, vienkārši raudzīties uguns liesmās vai nodoties pārdomu brīdim dzīvās mūzikas pavadījumā.

Dzērvju klaigas un dzestrie rīti nepārprotami vēsta, ka gaidāma gadalaiku maiņa. Atzīmējot “Senās uguns nakts” tradīciju un turpinot radīt muzikālu noskaņu Ventspilī, Staldzenes stāvkrasta laipas sākumā interesentus sagaidīs Zvangu meistars Aleks Rasaskrēsliņš, kurš ar savu kosmiskos toņos krāsoto mūzikas instrumentu radīs meditatīvu noskaņu. Turpat netālu varēs sajust čella un vijoles skaņu saplūšanu ar jūras šalkoņu, šo saspēli veiks Agita Kundziņa un Sanija Gulbe. Staldzenes stāvkrasta pludmalē būs dzirdama arī somas stabuļu jeb dūdu spēle folkloras kopas “Suitu dūdenieki” izpildījumā.

Vikingu laikā aizsāktā tradīcija, kad ugunskurus iededzināja, lai jūrniekiem rādītu drošu ceļu uz krastu, tiek turpināta arī mūsdienās. 1992. gadā Somijā tika degti pirmie “Senās uguns nakts” ugunskuri, savukārt, Latvijā ugunskuri jūras krastā augusta pēdējā sestdienā tiek iedegti kopš 2010. gada.

PSIA “Ventspils Reiss” norīkos papildus autobusa reisu uz Staldzenes stāvkrasta pludmali. Aicinām sekot līdzi informācijai par papildus reisiem PSIA “Ventspils Reiss” mājaslapā https://www.ventspilsreiss.lv/.

Baudot “Senās uguns nakts skaņas” atmosfēru, aicinām būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktos ierobežojumus un rekomendācijas, lai ierobežotu vīrusa Covid-19 izplatību.

 

24.08.2021. / Autors: Ventspils Kultūras centrs / Foto: Pixabay