Septembra mēnesī Ventspils pilsētas slimnīcā pasaulē nācis lielākais jaundzimušo skaits šajā gadā. Kā informēja Ventspils pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā, SIA Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca Dzemdību nodaļā Ventspilī pagājušajā mēnesī piedzimuši kopumā 36 mazuļi. Tik daudz bērnu šogad Ventspils slimnīcā vēl nebija dzimuši. 

16 no 36 mazuļiem ir puisēni, bet 20 – meitenītes. Te gan jāatzīmē, ka 16 bērniņi nākuši pasaulē nereģistrētā laulībā. Viens mazulis reģistrēts bez ziņām par tēvu. Pirmie bērni ģimenē ir 13, otrie – 10, bet astoņi puikas un meitenes un kā trešie bērniņi ģimenē. Trīs ģimenēs pasaulē nācis jau ceturtais mazulis, bet pa vienam – kā piektā un sestā atvase. Tātad, Ventspilī un novadā dzīvo arī daudz daudzbērnu ģimeņu.

Ventspils pilsētā deklarēti 28 no jaundzimušajiem, kamēr pieci – Ventspils novadā, bet pa vienam – Rīgā, kā arī Alūksnes un Pāvilostas novados.

Kopējā demogrāfiskā bilance ir arvien negatīva, jo jaundzimušo skaits arvien atpaliek no mirušo skaita. Septembrī Ventspils pilsētā sastādīti 42 miršanas reģistri.

Septembrī reģistrēta arī 21 laulība. Dzimtsarakstu nodaļas Laulību zālē svinīgi laulību reģistrēja 20 pāri un viens pāris laulību reģistrēja Livonijas ordeņa pilī.

02.10.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay