Sestdiena Ventspils apkaimē aizritēs lielākoties saulaina un silta, taču jau nākamās nedēļas pirmajā pusē atkal kļūs vēsāks, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Dienas gaitā būs mainīgs mākoņu daudzums, bieži spīdēs saule, pūtīs neliels dienvidrietumu puses vējš ar ātrumu līdz 5 m/s. Gaisa temperatūra sasniegs +5 grādus.

Vakarā debesis apmāksies un brīžiem gaidāmi nokrišņi lietus un slapja sniega veidā. Gaisa temperatūra joprojām būs virs nulles.

Pavasarīga būs arī svētdiena – gaidāms mainīgs mākoņu daudzums, bieži spīdēs saule un gaisa temperatūra pakāpsies līdz +4 grādiem.

Taču jau nakts uz pirmdienu kļūs vēsāka, bet nākamās nedēļas pirmajā pusē naktīs gaidāms sals. Pirmdienas un otrdienas naktis būs aukstākās nākamajā darba nedēļā: gaisa temperatūra naktī noslīdēs līdz -3 grādiem.

Augsta spiediena atzara ietekme saglabāsies līdz otrdienas naktij, kad no rietumiem tuvosies jauna zema spiediena ieplaka ar nokrišņu zonu.

Nedēļas otrajā pusē laika apstākļi mainīsies. Ceturtdien pastiprināsies anticiklons, līdz ar to nokrišņi pakāpeniski pierims, un debesis brīžiem skaidrosies. Pūšot lēnam vējam, un uzspīdot saulei, gaisa temperatūra dienā daudzviet Latvijā paaugstināsies līdz pat +10 grādiem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC