Šonedēļ laika apstākļus Latvijā aizvien noteiks plašs zema spiediena apgabals. Debesis būs lielākoties mākoņainas un, lai gan brīžiem uzspīdēs arī saule, tomēr teritorijas lielākajā daļā ik pa laikam gaidāmi nokrišņi – sākotnēji lietus, taču, ieplūstot nedaudz vēsākam gaisam, nedēļas vidū jau galvenokārt slapjš sniegs un sniegs, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Pierimstot vējam, nakts un rīta stundās vietām veidosies dūmaka, migla un apledojums. Gaisa temperatūra otrdien un trešdien pazemināsies līdz -1…-4 grādam, tikai vietām piekrastes teritorijās temperatūra saglabāsies virs nulles. Vēl pirmdien gaiss iesils līdz +6 grādiem, tomēr turpmākās dienas gaiss nebūs siltāks par +2 grādiem, vietām visu diennakti gaisa temperatūra nepārsniegs nulles grādu atzīmi.

Darba nedēļas otrā pusē Baltijas jūras reģionam no rietumiem pietuvosies dziļš un aktīvs ciklons un tā austrumu mala noteiks laika apstākļus Latvijā. Līdz ar nedaudz spēcīgāku dienvidu puses vēju, valstī atkal ieplūdīs nedaudz siltāks gaiss un to atkal šķērsos vairākas mākoņu un nokrišņu zonas. Nokrišņu fāze atkal mainīsies, bet pretējā virzienā – no slapja sniega un sniega, tie pāries lietū. Nelielā sniega kārta, visticamāk, nokusīs. Maksimālā gaisa temperatūra dienā sasniegs pat +9 grādus, un arī naktīs tikai vietām gaisa temperatūra noslīdēs zem nulles.

Šī brīža prognozes liecina, ka nedēļas nogalē Latvijā atkal ieplūdīs relatīvi aukstāks gaiss. Veidosies gubu-lietus mākoņi, kas daudzviet atnesīs nokrišņus – lietu, bet vietām arī slapju sniegu. Pūtīs brāzmains rietumu puses vējš, kas jūras piekrastē sasniegs pat 21 m/s.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA