Latvijas Pasts nodrošina sūtījumu piegādes gandrīz uz visām pasaules valstīm. Sūtījumi  uz ārvalstīm pasta nodaļās tiek pieņemti, bet maršrutu plānošana prasa ilgāku laiku, jo ir sūtījumi, kurus nevar nekavējoši izsūtīt uz ārvalstīm, un tie tiek uzglabāti Latvijas Pasta šķirošanas kompleksā un nosūtīti, tiklīdz tas ir iespējams.

Latvijas robežās sīkpaku piegāžu skaits stabili aug, tāpat sīkpaku piegāde no ārvalstīm atgriežas iepriekšējos, pirmskrīzes apjomos. 

Klasiskā vēstuļu piegāde ir izplatīta aizvien mazāk, drukātās preses piegāžu samazināšanās tiek saistīta ar vasaras sezonas sākšanos, taču apmaksāto rēķinu apjoms Latvijas Pastā ir stabils. 

Sīkpaku piegāde iekšzemē turpina pieaugt, bet starptautiskā plūsma samazinās. Latvijas Pasts to sajuta jau janvārī, jo vairākums ienākošo sīkpaku ir no Āzijas un Ķīnas. Arī tranzīta apjomi ir ietekmēti. Jau februārī avioreisu plūsma bija gandrīz apstājusies. Šobrīd tā ir atjaunojusies, taču tālo galamērķu piegādes joprojām ir traucētas. Aviosatiksme aizvien ir daļēji ierobežota, tā vairumā gadījumu notiek izņēmuma kārtā. Šobrīd Latvijas Pasta galvenais uzdevums ir nodrošināt sūtījumu apriti jebkurā veidā, piemēram, Latvijas Pasts ir nosūtījis kravas uz Austrāliju pat pa jūras ceļiem. 

Starp vairākumu valstu joprojām ir ierobežoti starptautisko pasažieru pārvadājumi, tāpēc pasta sūtījumu apmaiņa ar ārvalstīm kavējas, jo sakarā ar Covid vīrusa cirkulāciju joprojām ir spēkā vairāki ierobežojumi un piesardzības pasākumi, jo lielākā daļa starptautisko pasta sūtījumu tiek piegādāti ar pasažieru lidmašīnām.

26.06.2020. / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs