Pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem 2023. gada decembrī vidējā āra gaisa temperatūra Ventspilī sasniedza +0,5 grādus, kas bija par 1,1 grādu augstāka nekā 2022. gada decembrī.

Saskaņā ar pašvaldības SIA „Ventspils siltums” apkopotajiem datiem, pērn decembrī tika saražotas turpat 21 327 MWh siltumenerģijas, kas attiecībā pret  2022. gada decembra patēriņu ir par 4,11 % mazāk.

Salīdzinot dzīvojamo māju apkures izmaksas bez PVN, lētākais maksājums – 0,92 EUR/m2 aizvadītajā mēnesī bija P.Stradiņa ielā 11 (siltināta ēka), bet dārgākās izmaksas – 3,10 EUR/m2Talsu ielā 11 (nesiltināta ēka). Tas nozīmē, ka šajās mājās vidējās izmaksas par apkuri atšķiras gandrīz 3,4 reizes, tāpēc iedzīvotājiem būtu vērts padomāt par savu dzīvojamo māju energoefektivitātes uzlabošanu.

Piemēram, ja, atbilstoši vidējai āra gaisa temperatūrai un apkures periodam, salīdzina siltumenerģijas patēriņa rādītājus daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā P.Stradiņa ielā 11 pirms un pēc ēkas energoefektivitātes uzlabošanas pasākumiem, tad siltumenerģijas patēriņa ekonomija sasniedz turpat 57%.

 MĀJAS ADRESE   PIRMS ĒKAS SILTINĀŠANAS2018. gada decembris vidējā āra gaisa temp. +0,7 C0 PĒC ĒKAS SILTINĀŠANAS 2023. gada decembris vidējā āra gaisa temp. +0,5 C0
 P.STRADIŅA IELA 11   siltumenerģijas patēriņš apkurei 40,41 MWh   siltumenerģijas patēriņš apkurei 17,20 MWh  
Siltumenerģijas patēriņa ekonomija ~ 57 %

Vēršam uzmanību, ka katras dzīvojamās ēkas siltumenerģijas patēriņš ir mainīgs lielums. To ietekmē ne tikai āra gaisa temperatūra, vēja brāzmas un mitrums, bet arī ēkas siltumnoturība, ēkas individuālajā siltummezglā noregulētais apkures un karstā ūdens temperatūras režīms u.c. nosacījumi. Līdz ar to dažādās ēkās siltumenerģijas patēriņš un arī maksājums par apkuri atšķiras, neskatoties uz to, ka visiem uzņēmuma „Ventspils siltums” klientiem tiek piemērots vienāds siltumenerģijas tarifs.

Aprēķini par siltumenerģiju tiek veikti pēc ēkas siltummezglā ierīkotā skaitītāja rādījumiem. Klientiem nosūtītajos rēķinos tiek norādīts gan ēkas kopējais siltumenerģijas patēriņš, gan konkrētā dzīvokļa īpašuma siltuma patēriņš apkurei, kā arī karstā ūdens sagatavošanai.

Detalizētu informāciju par ēku siltumenerģijas patēriņu iespējams aplūkot mājas lapas ventspilssiltums.lv sadaļā e-pakalpojumi.

 

18.01.2024. / Autors: PSIA “Ventspils siltums” / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs