Šimkus dziedās leģendārās operdziedātājas Vānes piemiņas koncertā

1231
Autors: Publicitātes foto
Autors: Publicitātes foto

11.oktobrī Ventspilī un novadā notiks izcilās un leģendārās latviešu operdziedātājas Alīdas Vānes piemiņas pasākumi.

Vispirms plkst.12 Ventspils Kultūras centra mazā zālē notiks Ventspils Mūzikas vidusskolas vokālās nodaļas audzēkņu koncerts.

Pēc tam plkst.14 paredzēts piemiņas pasākums pie Alīdas Vānes dzimtajām mājām Jaunalkšņi Dokupes pagastā. Piedalīsies Tārgales pamatskolas muzikālo kolektīvu dalībnieki. Doku kapos, kur guldīta Vāne, notiks ziedu nolikšana un uzstāsies Tārgales pamatskolas muzikālo kolektīvu dalībnieki.

Savukārt vakarā plkst.19 Ventspils Kultūras centra lielajā zāle uz koncertu Panis Angelicus aicina soprāns Elīna Šimkus, arfiste Ieva Šablovska un flautiste Sondra Lejmalniece. Programmā: J.S.Bahs, K.F.E.Bahs, A.Vivaldi, R.Dubra, V.A.Mocarts, S.Franks, E.Grīgs.

Operdziedātāja Alīda Vāne Latvijas vārdu pasaulē aiznesusi tālāk nekā jebkurš cits latviešu mākslinieks. 12 spožas slavas apmirdzēti gadi dziedātājas mūžā aizvadīti uz daudzām Itālijas operskatuvēm, dziedāts arī ASV, Argentīnā, Urugvajā, Čīlē, Holandē. Alīdas Vānes talants visur tika atzīts un cildināts, tikai Latvijā par to bija maz zināms.

Alīdas Vānes atceres dienas pasākumi Ventspilī tiek organizēti kopš 1994.gada. Idejas autore un aizsācēja ir Ventspils mūzikas vidusskolas vokālā pedagoģe Māra Ferbere, bet materiālus un informāciju par Alīdas Vānes radošo darbību un piemiņas dienu norisēm apkopo muzikoloģe Vaida Salmiņa.