Šīs nedēļas laikā Latvijā iestāsies meteoroloģiskā ziema

0
0

Šajā nedēļā Latvijā turpināsies ziemīgi laikapstākļi – bieži snigs, diennakts gaisa temperatūra būs zem nulles atzīmes, savukārt nedēļas otrajā pusē atsevišķās naktīs gaisa termometra stabiņš var noslīdēt līdz –11…–15 grādiem (pēc Celsija), prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) sinoptiķi.

Pirmdien, 29.novembrī, aktīvs ciklons pietuvosies Latvijai, centrālajos un austrumu rajonos nesot stipru un ilgstošu snigšanu – daudzviet sniega segas biezums palielināsies par 5–8 cm, bet dažviet Latgalē pat par 10 cm.

Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļaustrumu, ziemeļu vējš, kas no dienas vidus piekrastes rajonos pastiprināsies brāzmās līdz 15–17 m/s. Maksimālā gaisa temperatūra gaidāma –2…+3 grādi, dienā gaiss daudzviet pakāpeniski atdzisīs par vēl dažiem grādiem.  Autovadītājiem un gājējiem jābūt īpaši uzmanīgiem – ietves un brauktuves būs slidenas, kā arī snigšanas laikā redzamība pasliktināsies līdz 200–500 m.

Otrdien centrālajos un austrumu rajonos turpinās snigt, dažviet snigs stipri – vietām valsts austrumu daļā sniegas sega palielināsies vēl par 5–9 cm, bet jūras piekrastē vien naktī gaidāms īslaicīgs slapjš sniegs, sniegs. Tomēr, ciklonam virzoties tālāk no Latvijas, dienā daudzviet debesis skaidrosies, uzspīdēs saule un nokrišņi pakāpeniski mitēsies.

Pūtīs mērens ziemeļu, ziemeļrietumu vējš 6–11 m/s, brāzmās līdz 15–18 m/s, savukārt līča piekrastē var sasniegt 20 m/s, un daudzviet arī puteņos. Dienā vējš iegriezīsies no rietumiem un pakāpeniski pierims. Gaisa temperatūra būs 0…–5 grādu robežās, vien vietām piekrastē būs līdz 0…+2 grādiem.

Trešdien, 1.decembrī, naktī gaidāms mainīgs mākoņu daudzums, laiks būs sauss, pūtīs lēns līdz mērens rietumu puses vējš, un termometra stabiņš noslīdēs līdz –5…–10 grādu atzīmes, piekrastes rajonos un vietām Kurzemē gaisa temperatūra būs augstāka, tur 0…–4 grādi.

Savukārt dienā Latvijai pietuvosies jauns ciklons no rietumiem – mākoņu daudzums palielināsies, un no dienvidrietumiem Latviju sasniegs jauna nokrišņu zona, kas nesīs stipru sniegu gandrīz visā valsts teritorijā. Gaisa temperatūra dienā būs dažus grādus siltāka nekā naktī.

Naktī uz ceturtdienu ciklona ietekme pastiprināsies – daudzviet turpinās snigt, vietām ilgstoši un intensīvi, sniega segas biezumam palielinoties vēl par 5–8 cm, bet vietām rietumu daļā, iespējams, vēl par dažiem centimetriem vairāk. Naktī gaiss atdzisīs līdz +1…–7 grādiem, Vidzemē termometra stabiņš noslīdēs zem +10 grādu atzīmes, bet dienās gaisa temperatūra pieturēsies pie +2…–6 grādu atzīmes.

Tuvojoties brīvdienām un turpmākajās dienās nokrišņi mitēsies, aukstums neatkāpsies un ziemīgi laikapstākļi turpināsies.

Pēc šī brīža prognozēm, nedēļas beigās Latviju klās no 10 cm bieza sniega sega valsts rietumos, līdz pat 30 cm bieza – valsts austrumos, tomēr piekrastes rajonos sniega kārta būs plānāka.

 

29.11.2021. / Autors: BNN / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs