Skolēnu brīvpusdienu finansēšana tomēr netiks atstāta tikai uz pašu pašvaldību pleciem. Valsts nolēmusi, ka tā tomēr piedalīsies 1.-4.klašu skolēnu brīvpusdienu finansēšanā, paredzot, ka brīvpusdienu izmaksas valsts un katra pašvaldība dalīs uz pusēm, liecina piektdien valdībā apstiprinātais lēmums par 2020.gada valsts budžeta prioritātēm.

Izglītības un zinātnes ministrijai ir uzdots sagatavot un izskatīšanai Ministru kabinetā iesniegt 2020.gada budžeta likumprojektu paketē grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likumā, paredzot valsts un pašvaldību līdzdalību brīvpusdienu nodrošināšanā 1.-4.klases izglītojamajiem no 2020.gada 1.janvāra, bet Izglītības likuma grozījumos jāparedz, ka no 2020.gada 1.janvāra pašvaldības piedalās brīvpusdienu nodrošināšanā 1.-4.klases izglītojamajiem savu budžetu ietvaros vismaz tādā pašā apmērā kā valsts.

Sākotnēji valsts bija nolēmusi nefinansēt brīvpusdienas, atstājot tās tikai uz pašvaldību pleciem, par ko raisījās plaši protesti un diskusijas, jo ļoti lielam skaitam pašvaldību tas būtu pārāk smags slogs.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay