Slēgs arī Zlēku pamatskolu; jauna skola jāmeklē 28 skolēniem

1831
Autors: SCX
Autors: SCX

Ventspils novadā slēdzot arī Zlēku pamatskolu, jauna mācību iestāde būs jāmeklē 28 skolēniem. Vēl septiņiem bērniem jādomā par citas izglītības iestādes apmeklēšanu, kuri līdz šim mācījās Jūrkalnes pamatskolā, kuru nolēma slēgt vēl pagājušā gada beigās.

Kā skaidroja Ventspils novada domes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Mačtams, Jūrkalnes pamatskolā šajā mācību gadā mācās tikai 12 bērni, no kuriem pieci beigs 9.klasi. Savukārt rudenī mācības 1.klasē sāktu tikai viens vai divi audzēkņi. Izvērtējot šos apstākļus un ņemot vērā tendenci, ka daudzu Jūrkalnes bērnu vecāki, nesaskatot Jūrkalnes skolas perspektīvas, jau iepriekš izvēlējušies sūtīt savus bērnus kaimiņu novadu skolās Pāvilostā un Alsungā, nolemts slēgt Jūrkalnes skolu.

Mačtams atzina, ka šīs kaimiņu pašvaldības, cīnoties par lielāku skolēnu skaitu savās skolās, jau pašlaik ar skolēnu autobusiem nodrošina Jūrkalnes bērniem nokļūšanu Alsungas un Pāvilostas skolās, tāpēc ar to problēmu nebūšot. Ventspils novada pašvaldība būtu gatava nodrošināt Jūrkalnes bērnu nogādāšanu ar autobusu arī līdz tuvākajai skolai Ventspils novadā – Užavas pamatskolai -, taču bērnu vecāki par to interesi nav izrādījuši.

Iepriekš aktuāls vēl bija jautājums, ko darīt ar pirmsskolas grupu Jūrkalnē, tāpēc pērn oktobrī pašvaldība organizēja tikšanos ar pirmsskolas grupas audzēkņu vecākiem. Secināts, ka pirmsskolas grupas uzturēšana septiņiem audzēkņiem būtu neekonomiska, tāpēc arī to nolemts slēgt no nākamā mācību gada.

No nākamā mācību gada nolemts slēgt arī Zlēku pamatskolu, kurā mācās 28 skolēni. Taču Zlēkās joprojām būs pirmsskolas izglītības iestāde – plānots, ka to apmeklēs 16 bērnudārza vecuma bērni.

Ventspils novada pašvaldība Zlēku skolēniem nodrošinās autobusus, lai nogādātu viņus citās skolās. Ventspils novadā tuvākās ir Piltenes vidusskola un Zūru pamatskola. Piltene ir nedaudz tuvāk, bet tur ir sliktāks ceļš. Zūras ir nedaudz tālāk, bet pa labāku ceļu. Piltenē ir arī mūzikas skola, skaidroja Mačtams. Visticamāk, skolēnu autobusi tiks nodrošināti gan uz Pilteni, gan uz Zūrām, un bērniem būs iespēja izvēlēties kādu no abām skolām.

Gan Jūrkalnes, gan Zlēku pamatskolā strādā tikai pāris vietējo pedagogu – pārējiem skolotājiem ir arī citas darbavietas. Viņi uz Jūrkalnes un Zlēku skolām brauc no citām vietām, piemēram, uz Zlēku pamatskolu brauc skolotāji no Kuldīgas un Ventspils. Jūrkalnē, kur netiek saglabāta pirmsskolas izglītības iestāde, pedagogiem citu darba iespēju savā profesijā nav, norādīja Mačtams.

Zlēkās bērnudārzs un skola darbojas divās ēkās. Bērnudārzs turpinās darbu līdzšinējās pirmsskolas telpās, bet ideju par skolas ēkas turpmāko izmantošanu pašlaik nav. Savukārt par Jūrkalnes skolas ēku ir sāktas sarunas – tā tukša nepaliks, prognozēja Mačtams, sīkāku informāciju gan pagaidām neizpaužot.