Piesaulītē uzplaukušas pirmās sniegpulkstenītes, kas vēsta mums, ka pavasaris jau ir sācies! Sestdien, 16. martā, plkst. 11.00 Jūrmalas parkā jau desmito gadu pēc kārtas notiks Sniegpulkstenīšu stādīšanas talka, kura kļuvusi par ierastu un iemīļotu tradīciju daudziem Ventspils iedzīvotājiem un pilsētas viesiem, informē Ventspils Komunālā pārvalde.

Aicinām lielus un mazus stādīt gribētājus uz Jūrmalas parku, lai katrs iestādītu savu sniegpulkstenīti, uzņemtu pozitīvas emocijas, gūtu gandarījumu par paveikto un kopīgi padarītu Jūrmalas parku vēl ziedošāku! Uz talku aicinām ierasties gan ar saviem sniegpulkstenīšu stādiem, gan arī būs iespēja tos saņemt stādīšanas vietā. Kopā iestādīsim ap 5000 sniegpulkstenīšu stādiņus. Stādīšanas vietā būs pieejami darba cimdi, bet patīkamāku stādīšanas apstākļu radīšanai, lūdzam paņemt līdzi arī kādu palīgrīku, piem., lāpstu un cimdus. Lai visi čaklie stādītāji varētu atrast talkas norises vietu, pie Jūrmalas parka ieejām no Piejūras brīvdabas muzeja un Medņu ielas puses būs izliktas stādīšanas vietas norādes.

Iepriekšējo gadu laikā ar sniegpulkstenīšu stādiņiem pilsētvide ir papildināta gan Reņķa dārzā un Dzirnavu laukumā, bet visvairāk Jūrmalas parkā. Īpaši vēlamies atcerēties 2017. gada 8. aprīlī, kad, par godu Latvijas valsts 100 gadu jubilejai, Ventspilī Sarkanmuižas pļavā notika lielākā sniegpulkstenīšu stādīšana pasaulē. Tika uzstādīts jauns Ginesa pasaules rekords “Visātrāk un visvairāk cilvēki vienlaikus iestāda sīpolpuķes”. No sniegpulkstenīšu stādiem izveidoja Latvijas valsts simtgadi simbolizējošu figurālu. Rekorda uzstādīšanā piedalījās 1 293 cilvēki.

 

8.03.2024. / Autors: Ventspils Komunālā pārvalde / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs