Arī turpmākajās dienās starp mākoņiem brīžiem spīdēs arī saule, taču gaidāmas arī pērkona lietusgāzes, kas atsevišķos rajonos varētu būt pat ļoti spēcīgas, kad nokrišņu daudzums 12 stundu laikā pārsniegs 50 mm. Pērkona negaiss varētu skart arī Ventspils reģionu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Vislielākā šo ļoti spēcīgo lietusgāžu varbūtība ir ceturtdien dienā un naktī uz piektdienu.  Šobrīd precīzus rajonus izdalīt vēl nav iespējams – lokāli tās varētu skart visus valsts reģionus. Tāpat pērkona negaisa laikā gaidāma krusa un arī spēcīgas vēja brāzmas. Naktī uz piektdienu minimālā temperatūra gaidāma +15…+19 grādu robežās, bet ceturtdien un piektdien dienā teritorijas lielākajā daļā gaiss iesils līdz +22…+27 grādiem.

Jūlija pirmajās dienās karstās gaisa masas no mūsu reģiona atkāpsies, tomēr dienas būs siltākas nekā šīs nedēļas sākumā – gaisa temperatūra lielākoties paaugstināsies līdz +17…+23 grādiem, dažviet arī līdz +25 grādiem. Lai gan atsevišķos valsts reģionos gaidāmas pērkona lietusgāzes, tās nebūs tik intensīvas kā ceturtdien un piektdien.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA