Šodien skata Rēvaldes prasības pieteikumu pret Vītoliņu un domi

1235

Otrdien, 24.janvārī, Ventspils tiesa plāno skatīt bijušās Ventspils Ausgstkolas (VeA) rektores Gitas Rēvaldes mantiskās kompensācijas prasības pieteikumu pret Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pirmo vietnieku infrastruktūras jautājumos Jāni Vītoliņu saistībā ar dažādos masu medijos publicēto informāciju, ka VeA nelikumīgi iztērēti pašvaldības līdzekļi vismaz 10 000 eiro apmērā, kuru Ventspils domes vārdā sniedzis Vītoliņš.

Ventspils tiesa ir pieņēmusi skatīšanai prasības pieteikumu, ar kuru Rēvalde vēlas no Vītoliņa un Ventspils pilsētas domes kā līdzatbildētājas solidāri piedzīt 100 000 eiro kompensāciju, kā arī panākt, viņasprāt, nepatieso un apmelojošo ziņu atsaukšanu masu medijos. Tiesa pēc Rēvaldes pieteikuma ir ierosinājusi civillietu.

“Augstskolas finansiālās un saimnieciskās darbības atbilstību normatīvajiem aktiem 2013., 2014. un 2015.gadā ir pārbaudījis neatkarīgs zvērināts revidents, kas nav konstatējis neatbilstības. Arī Ventspils pilsētas domes 2016.gada 4.aprīlī izveidotās revīzijas darba grupas 2016.gada 24.maija sagatavotajā revīzijas ziņojumā it kā norādīta informācija par konstatētajām neatbilstībām augstskolas finanšu dokumentos, augstskolas un Ventspils pilsētas pašvaldības sadarbības līguma izpildē, tomēr konkrētas neatbilstības un pārkāpumi netiek konstatēti, kas norāda uz to, ka atbildētāji tendenciozi ir izmantojuši nepatiesu informāciju savu mērķu sasniegšanai – VeA rektora nomaiņai, izplatot apmelojošas, nepatiesas ziņas,” iepriekš norādīja Rēvalde.

Rēvalde uzskata, ka ar šādas informācijas publicēšanu gan reģionālajos medijos, gan valsts līmeņa ziņu portālos viņas reputācijai ir nodarīts neatgriezenisks un paliekošs kaitējums, līdz ar to viņa vērsusies tiesā ar prasību par godu un cieņu apvainojošu ziņu atsaukšanu un kompensācijas piedziņu.

Vītoliņš, lūgts komentēt Rēvaldes vēršanos tiesā pret viņu, iepriekš atzina: “Acīmredzot saprotot, ka ir zaudējusi iespējas turpināt savu darbību, viņa cenšas izgudrot arvien jaunus veidus. Mēs dzīvojam demokrātiskā valstī, un Satversme garantē Rēvaldes kundzei visas tiesības vērsties tiesā.” Vītoliņš norādīja, ka Ventspils domes izveidotā komisija revīzijā konstatējusi, ka vismaz 10 700 eiro no 2015.gadā piešķirtā pašvaldības finansējuma ir izlietoti neatbilstoši piešķiršanas mērķim. “Es uzticos pašvaldības speciālistiem,” viņš uzsvēra.

Kā ziņots, VeA Satversmes sapulce pērn 25.maijā lēmusi par izglītības iestādes rektores Rēvaldes atcelšanu no amata saistībā ar uzticības zaudēšanu.

Jaunā VeA rektora vēlēšanām tika izvirzīti pieci pretendenti, tai skaitā uz šo amatu sākotnēji pretendēja arī Rēvalde, taču vēlēšanu dienā viņa savu kandidatūru atsauca. 11.janvārī par jauno VeA rektoru ievēlēts līdzšinējais rektora vietas izpildītājs Kārlis Krēsliņš.

Ziņots arī, ka Administratīvajai rajona tiesai 3.februārī no jauna būs jāvērtē Rēvaldes pieteikums, kurā lūgts atcelt lēmumu par viņas atcelšanu no VeA rektora amata.