Trešdien, 14.jūnijā, visā Latvijā notiek atceres pasākumi, kas veltīti komunistiskā genocīda upuru piemiņai. Arī Ventspilī notiks piemiņas pasākums, tas norisināsies plkst.17 Tilta dārzā.

Pasākumā pieminēs 1941.gada 14.jūnija komunistiskā genocīda upurus. Atceres brīdī pulcēsies arī pārstāvji no Ventspils novada politiski represēto apvienības, Latvijas Nacionālo karavīru Ventspils nodaļas, Zemessardzes 46.kājnieku bataljona, Ventspils pilsētas domes un Ventspils Kultūras centra. Ar muzikāliem priekšnesumiem uzstāsies Ventspils mūzikas vidusskolas koris Nošu planētas.

Savukārt plkst 18 Ventspils Nikolaja evaņģēliski luteriskā baznīcā norisināsies koncerts Tautasdziesma Dievnamā.

Pēc Latvijas Valsts arhīva datiem, 1941.gada 14.jūnija deportācijās Latvija zaudēja vairāk nekā 15 425 iedzīvotājus, viņu vidū latviešus, ebrejus, krievus, poļus, no kuriem 3751 bija bērns vecumā līdz 16 gadiem. Izsūtīšanas laikā vīriešus atšķīra no ģimenēm un aizdzina uz gulaga nometnēm, kur daudziem piesprieda augstāko soda mēru, bet citus sodīja ar ieslodzījumu nometnēs.

No Torņakalna stacijas 1941.gada 14.jūnijā uz Sibīriju izveda tūkstošiem Rīgas un tuvējās apkārtnes ģimeņu. Aptuveni 9300 lopu vagonos iesprostotu cilvēku šajā dienā no Torņakalna stacijas tika izsūtīti garā un mokpilnā ceļā uz Sibīriju, no kuras tikai retajam pēc gariem bada, sala, slimību un smaga darba gadiem palaimējās atgriezties mājās. Stacijā netālu no sliežu ceļiem atrodas piemiņas akmens un vagons, kas kalpo kā uzskatāms liecinieks vienai no visdrūmākajām dienām Latvijas vēsturē.

 Autors: Ventspilnieks.lv/LETA / Foto: LETA