Šī nedēļa vēl iesāksies ar siltu laiku, debesīs būs mainīgs mākoņu daudzums un vietām, galvenokārt valsts centrālajos un austrumu rajonos, sagaidīsim lietu un pērkona negaisu, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Pirmdien, 3.jūnijā, negaisa laikā lokāli iespējamas stiprākas lietusgāzes, krasas vēja brāzmas un krusa. Tā kā vējš kopumā būs lēns, tad atsevišķos reģionos nakts un rīta stundās veidosies migla. Pirmdien diennakts gaišajās stundās gaiss iesils līdz +21…+25 grādiem, vienīgie piekrastē gaisa temperatūra būs nedaudz zemāka.

 Arī otrdien un trešdien laika apstākļi būs līdzīgi – vietām sagaidīsim lietu. Otrdien gan tas būs vietām centrālajos rajonos, bet trešdien lielākajā daļā valsts austrumu – trešdien pastāv lielāka iespējamība novērot pērkona negaisu ar stipru lietusgāzi un krasām vēja brāzmām. Pūšot lēnam vējam nakts un rīta stundas vietām sabiezēs migla. Naktīs gaisa temperatūra pazemināsies līdz +10…+16 grādiem, bet dienā teritorijas lielākajā daļā būs vasarīgi silts, norāda Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.Tāpat sinoptiķi atzīmē, ka nedēļas otrajā pusē laika apstākļus vairāk noteiks cikloni, turklāt mūsu teritorijā ieplūdīs vēsāka gaisa masa. Plašākā teritorijā gaidāms lietus, pastiprināsies vējš. Naktīs gaiss atdzisīs līdz +8…+13 grādiem, bet diennakts gaišajās stundās nebūs siltāks par +20…+23 grādiem, jāņem vērā, ka vēja dēļ pēc sajūtām šķitīs, ka temperatūra ir vēl nedaudz zemāka.


​​​​​​​3.06.2024. / Autors: BNN / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs