Šonedēļ bieži debesis būs joprojām mākoņainas un saglabāsies brāzmains vējš, taču nedēļas vidū ieplūdīs arvien aukstāka gaisa masas un debesis skaidrosies biežāk. Saskaņā ar prognozēm, gaisa temperatūra Ziemeļkurzemes piekrastē saglabāsies zem nulles visas nedēļas garumā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes.

Nedēļas sākumā Latvijai no ziemeļaustrumiem pietuvosies neliels ciklons. Tā ietekmē debesis būs lielākoties mākoņainas, taču neiztiks arī bez brīžiem, kad uzspīdēs saule. Pa laikam gaidāmi īslaicīgi nokrišņi – pārsvarā sniegs, vietām jūras piekrastē arī slapjš sniegs. Mērenais ziemeļu puses vējš pakāpeniski iegriezīsies no dienvidrietumiem, dienvidiem, bet piekrastes rajonos vējš aizvien būs brāzmains. Latvijā turpinās ieplūst auksts gaiss, tomēr palielināts mākoņu daudzums un vēl neaizsalusī jūra gaisa temperatūrai valsts rietumos naktī vēl neļaus pazemināties zem -4…-9 grādiemm. Dienā maksimālā gaisa temperatūra nebūs aukstāka par -2 grādiem.

Darba nedēļas vidū atmosfēras spiediens paaugstināsies, līdz ar to debesis skaidrosies biežāk, pierims arī vējš un tikai vietām vēl gaidāmi nelieli īslaicīgi nokrišņi – pārsvarā sniega veidā. Zem skaidrām debesīm, termometra stabiņš noslīdēs zem -15 grādu atzīmes. Aukstais gaiss veicinās aktīvu ledus veidošanos Rīgas līcī un Irbes šaurumā. Vietām valsts austrumu daļā nakts un rīta stundās veidosies sarma. Lai gan diena daudzviet uzspīdēs saule, tomēr tā gaisu būtiski neiesildīs – maksimālā gaisa temperatūra Ventspils pusē saglabāsies -1…-2 grādu intervālā.

Šī brīža prognozes liecina, ka nedēļas beigās un brīvdienās spiediens mazliet pazemināsies, līdz ar to mākoņu daudzums kļūs lielāks un uzsnigs arī sniegs. Nedaudz mazināsies arī sals – minimālā gaisa temperatūra naktī būs -6 grādi, bet maksimālā dienā būs -1 grāds.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA