Šorīt daudzviet sniegs un apledojuma veidošanās apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, tajā skaitā arī uz galvenās šosezojas Ventspils-Rīga, kur apgrūtināti braukšanas apstākļi ir posmā no Ventspils līdz pat Strazdei, liecina VAS Latvijas Valsts ceļi operatīvā informācija.

Slidenos un sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Braukšanas apstākļi dažādos ceļa posmos ir uz visiem galvenajiem Latvijas autoceļiem.

Uz reģionālajiem autoceļiem sniega un apledojuma dēļ apgrūtināta braukšana ir visā valsts teritorijā, arī Ventspils novadā. Savukārt uz vietējās nozīmes autoceļa pie Ugāles satiksme ir slēgta, jo ceļš ir applūdis.

Mainīgos laika apstākļos uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem. Tāpēc visām šīm kustībām nevajadzētu būt straujām, kā arī aicinām autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem, izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot piesardzīgu distanci.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA