Šorīt apledojis garš ceļa posms arī uz Ventspils-Rīga šosejas

1375

Ceturtdienas rītā daudzviet apledojuma veidošanās apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Kā liecina VAS Latvijas Valsts ceļi operatīvā informācija, apgrūtināti braukšanas apstākļi ir arī ceļa posmā Ventspils virzienā no Strazdes līdz Ventspilij.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir arī Ventspils novada apkārtnē.

Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 77 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

VAS Latvijas Valsts ceļi aicina būt īpaši uzmanīgiem uz ceļa, izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot piesardzīgu distanci. Mainīgos laika apstākļos uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem. Tāpēc visām šīm kustībām nevajadzētu būt straujām.

Īpaši strauji apledojums var veidoties uz autoceļiem kas iet cauri mežiem vai gar ūdenstilpnēm, kā arī uz tiltiem un pārvadiem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA