Trešdienas rītā visā Kurzemē apledojuma veidošanās apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem.

Kā liecina VAS Latvijas Valsts ceļi informācija, uz galvenās šosejas Ventspils-Rīga apgrūtināti braukšanas apstākļi ir no Ventspils līdz pat Kūdrai.

Apledojuma dēļ apgrūtināta braukšana ir uz visiem reģionālajiem un vietējās nozīmes autoceļiem Ventspils novadā.

Ventspilnieks.lv jau ziņoja, ka ilgstošu nokrišņu dēļ radīto plūdu dēļ Ventspils novadā slēgts jau otrais vietējās nozīmes autoceļa posms. Užavas upe ir pārplūdusi, līdz ar to ir applūdis un slēgts vietējais autoceļš Ziras–Vēkas tā piektajā kilometrā. Joprojām applūdis un slēgts ir arī autoceļš Sili–Ugāles dzirnavas–Smilši.

Mainīgos laika apstākļos uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem. Tāpēc visām šīm kustībām nevajadzētu būt straujām, kā arī aicinām autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem, izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot piesardzīgu distanci.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA