Lietus un strauji izkusušā sniega dēļ vairākās Kurzemes upēs strauji paaugstinājies un turpina kāpt ūdens līmenis. Kā brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija, saglabājas jaunu plūdu risks, bet visaugstākais plūdu risks ir tieši Ventspils novadam.

Brīvdienās Ventspilī bija vērojama intensīva snigšana, ietērpkot pilsētu baltā rotā. Svētdien sniega segas biezums bija sasniedzis 18 centimetrus. Taču jau pirmdienas vakarā iestājās straujš atkusnis, kad pat naktī gaisa temperatūra bija krietni virs nulles. Tas radīja strauju sniega kušanu, turklāt kopš otrdienas rīta Ventspilī ilgstoši un brīžiem intensīvi lija. Saskaņā ar meteoroloģijas centra datiem, kopš otrdienas rīta Ventspilī nolijuši 19 milimetri, tikmēr pēdējās nedēļas laikā nokrišņu daudzums sasniedzis 64 milimetrus jeb vesela mēneša normu.

Ņemot verā ievērojamo nokrišņu daudzumu, centrs brīdina par pastāvošu augstu plūdu risku, vislielākais risks ir tieši Ventspils novadam. Sekas jau var sākt novērot, jo upēs sāk atkal celties ūdens līmenis.

Užavas upē, kuras pārplūšanas dēļ ir slēgts vietējais autoceļš Ziras–Vēkas tā piektajā kilometrā, ūdens līmenis pie Tērandes teju diennakts laikā ir pakāpies par 40 centimetriem. Ūdens līmenis pēc krituma atkal sācis kāpt arī Ventā, taču pagaidām nedaudz. Kāpj ūdens līmenis arī Rīvas upē. Savukārt Irbes upē ūdens līmenis pie Vičakiem ir metru virs normas jau kopš novembra beigām un pašlaik ūdens līmenis ir 3,8 metri.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA