25. oktobrī koncertzālē “Latvija”, Ventspilī, uzstāsies Keno Harihauzena kvartets (Keno Harriehausen Quartet), aizraujoši sapludinot džeza un kamermuzicēšanas tradīcijas. Kvarteta skaņdarbi top iedvesmojoties no plaša spektra 20. gadsimta skaņu mākslas klasiķiem, dažādiem folkloras slāņiem un citiem iedvesmas avotiem.

Šī starptautiskā četrotne apvieno mūziķus no Vācijas, Nīderlandes un Latvijas. Tā sastāvā muzicē saksofonists Kārlis Auziņš, čelliste Maija Frīdmane (Maya Fridman), kontrabasists Andris Mainigs (Andris Meinig) un pianists Keno Harihauzens (Keno Harriehausen). Kvarteta neparastā instrumentu kombinācijas izvēle vairāk veido mūsdienīgu kamermūzikas ansambli nekā džeza grupu. Pianistu un komponistu Keno Harihauzenu interesē netipiski džeza formāti un arī kvartets ir spilgts piemērs mūziķu ansamblim, kurā savu pilnīgāko iemiesojumu atradusi individuālu balsu un nedalāma vienota veseluma daudzšķautnainā summa.

Latvijā vairāk pazīstams Keno Harihauzena kvarteta mūziķis, latviešu laikmetīgā džeza un improvizētās mūzikas saksofonists, komponists Kārlis Auziņš, kurš 2022. gadā tika nominēts “Lielajai mūzikas balvai” par izcilu sniegumu gada garumā. Absolvējis Amsterdamas konservatoriju un Kopenhāgenas Ritmiskās mūzikas konservatoriju, šobrīd viņš ir aktīvi darbojas uz dažādām Latvijas, Eiropas un Skandināvijas džeza un mūsdienu mūzikas skatuvēm. Kārlis Auziņš pazīstams arī no tādiem projektiem kā “Auziņš. Čudars. Arutyunyan”, “Kārļa Auziņa kvartets” un “Mount Meander”.

Vācijas mūzikas žurnālists un rakstnieks Volfs Kampmans (Wolf Kampmann) atzīst, ka “ikviens no kvarteta mūziķiem jebkurā acumirklī intuitīvi sajūt, kur ir viņa vieta un kādu lomu viņš spēlē šai elastīgajā muzikālajā kopumā. Turklāt arī lielākas brīvības brīžos viņi savā improvizācijā neaiztraucas kaut kur nekurienē. Visi četri mūziķi precīzi zina ne tikai, kurp viņi grib doties, bet arī to, ka viņi tur tiešām nonāks. Viņi ļoti precīzi noturas savas mūzikas robežās un neļauj nekādām idejām no ārpasaules novērst no tām uzmanību. Lai cik augstu sarežģītības pakāpi sasniegtu kvarteta mūzika, viss tajā attīstās saskaņā ar ļoti dabisku loģiku.”

Koncertu organizē SIA “Kurzemes filharmonija”. Biļetes pieejamas biļešu tirdzniecības tīklā “Biļešu paradīze”, tostarp arī koncertzāles “Latvija” kasē.

 

21.09.2023. / Autors: SIA “Kurzemes filharmonija” / Foto: SIA “Kurzemes filharmonija”