Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadošā amatpersona un tagad Rīgas domes deputāte Juta Strīķe ir dziļi pārliecināta, ka Saeimas deputātes Ingunas Sudrabas uzdevums “oligarhu sarunu” parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītājas amatā esot paslēpt no sabiedrības, no amatpersonām visu, ko vien var paslēpt, kas vēl nav nopublicēts. Tā Strīķe izteicās LTV raidījumā Rīta panorāma.

Kriminālprocesā noklausīto tā “Rīdzenes sarunu” saturs esot plašāks, detalizētāks, nekā žurnālā Ir publicētais, un tajās “ir ļoti daudz nianšu, ko svarīgi būtu zināt gan amatpersonām, gan sabiedrībai”.

Strīķe arī apliecināja žurnāla Ir publicēto materiālu autentiskumu: publiskotā informācija saskanot ar materiāliem, ko bijusī KNAB darbiniece lasījusi pirms vairākiem gadiem. Vienlaikus viņa atzina, ka KNAB rīcībā esošo materiālu saturs ir daudz plašāks un detalizētāks. Pašlaik šo sarunu audioieraksti glabājas KNAB.

Taujāta par sarunu iespējamiem nopludinātājiem, Strīķe sacīja: “Zinot, ka sāksies šo cilvēku vajāšana, pat ja es zinu, kas to ir izdarījis, es nevienam to neteikšu.” Tas saistīts ar tiesībsargājošo iestāžu un politiķu pausto, ka jāizmeklē tas, kā žurnāla “Ir” rīcībā varēja nonākt iespējamie “oligarhu lietas” materiāli.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA