Svētku brīvdienās dažādos negadījumos bojā gājuši vismaz septiņi cilvēki – dzīvības laupījušas autoavārijas, negadījumi uz ūdens, ugunsgrēki un aizrīšanās ar ēdieniem.

Vecpiebalgas novada Taurenes pagastā, Rijas ezerā, Jāņu dienas rītā noslīkuši divi jaunieši, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD). Divi jaunieši bija iepeldējuši ezerā, bet aptuveni 10 līdz 15 metrus no krasta pazuduši zem ūdens. Vēlāk ūdenstilpnē noslīkuši atrasti 17 un 20 gadus veci jaunieši.

Tāpat sestdien ap pusdienlaiku ugunsdzēsēji steidzās uz Krasta ielu, Rīgā, kur Daugavā bija iekritusi apmēram 40 gadus veca sieviete. Ūdenslīdēji pārmeklēja ūdenstilpni, bet noslīkušo sievieti neatrada.

Vidzemē sestdien kāds 74 gadus vecs vīrietis zaudēja dzīvību, aizrijoties ar gaļas gabalu, aģentūra LETA uzzināja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD).

Savukārt svētdienas rīta Daugavpils novada Naujenes pagastā dzīvojamās mājas ugunsgrēkā gāja bojā kāds apmēram 37 gadus vecs vīrietis. Notikuma vietā ar atklātu liesmu dega dzīvojamā māja 140 kvadrātmetru platībā un saimniecības ēkas 160 kvadrātmetru platībā.

Jāņu dienas rīts bija traģisks arī uz Latvijas ceļiem – autoavārijās dzīvību zaudēja divi cilvēki. Saldus novada Rubas pagastā automašīna nobrauca no ceļa un apgāzās, kā rezultātā dzīvību zaudēja viena persona, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Savukārt Krāslavas novada Indrās automašīnas vadītājs netika galā ar auto vadību, automašīna iebrauca grāvī, apgāzās un atsitās kokā. Avārijā gāja bojā viena no personām, kas atradās automašīnā, bet otra persona guva traumas un tika nogādāta slimnīcā.

Vēl vairāki desmiti cilvēki šajās brīvdienās guvuši dažādas traumas – gan sadzīviska rakstura, gan ar svētkiem saistītas, piemēram, aptuveni 20 cilvēki guvuši apdegumus un traumas, neuzmanīgi kurinot ugunskuru, aizdedzot grilu vai neveiksmīgi lecot pāri ugunskuram. Tāpat vismaz 30 cilvēki cietuši ceļu satiksmes negadījumos, dažus sakoduši suņi un bijis arī viens gadījums, kad sievieti sakodusi čūska.

Darbu aizvadītajos Līgo un Jāņu svētkos mediķi vērtē kā saspringtu un darba pilnu, aģentūrai LETA pauda NMPD pārstāve Inga Vītola. Viņa atzina, ka izsaukumu skaits, salīdzinot ar ikdienu, kopumā neesot palielinājies, taču mediķu darbu apjomu palielināja aizvadīto svētku laikā pieaugušais traumu apjoms. Piemēram, aizvadītajā diennaktī mediķi saņēma 1227 izsaukumus, no kuriem 303 bija saistīti ar dažādām traumām.

NMPD pārstāve arī teica, ka, salīdzinot ar Līgo un Jāņu svētkiem aizvadītajā gadā, svētki šogad vērtējami kā līdzīgi.

Jo labāki laikapstākļi, jo vairāk negadījumu, atzīmēja NMPD pārstāve Vītola.

Autors: LETA / Foto: LETA