Svinīgi parakstīs līgumus par Ventspils Mūzikas vidusskolas ēkas būvniecību

1329

Trešdien, 28.decembrī, Ventspils Livonijas ordeņa pilī notiks valsts Ventspils
Mūzikas vidusskolas ar koncertzāles funkciju ēkas būvniecības un būvuzraudzības līgumu svinīgs parakstīšanas pasākums, portāls Ventspilnieks.lv uzzināja pašvaldības iestādē Komunālā pārvalde.

Pasākumā piedalīsies Ventspils Mūzikas vidusskolas, pašvaldības iestādes Komunālā pārvalde vadība un Ventspils pilsētas pašvaldības vadība, atklāto būvniecības un būvuzraudzības iepirkumu konkursu uzvarētāji – pilnsabiedrības Merks–Ostas celtnieks un SIA Firma L4 pārstāvji un citas ar jaunās ēkas būvniecību saistītas personas.

Valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas ar koncertzāles funkciju ēkas būvniecību plānots uzsākt jau nākamā gada janvārī.

Projekta īstenošanai piesaistīts finansējums Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta līdzfinansēto projektu konkursa ietvaros, kā arī Eiropas Savienības Eiropas reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums un valsts finansējums darbības programmā Izaugsme un nodarbinātība profesionālās izglītības iestāžu modernizācijai.

Esošo valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas pagaidu ēku ekspluatācija nav energoefektīva – pagaidu ēkās kopējais enerģijas patēriņš apkurei novērtēts 150 līdz 170 kWh/m2 gadā, kas, salīdzinot ar paredzētajiem rādītājiem jaunajā ēkā projekta īstenošanas rezultātā, ir septiņas reizes lielāks.

Ventspils Mūzikas vidusskola ir lielākā Kultūras ministrijas pārziņā esošā kultūrizglītības iestāde ārpus Rīgas, kurā 2015./2016.mācību gadā mācās teju 500 audzēkņi, tostarp 100 izglītojamie profesionālās izglītības programmās, 400 audzēkņi – profesionālās ievirzes izglītības programmās, kā arī strādā vairāk nekā 100 darbinieki, tajā skaitā ap 90 pedagogi. Skolai nav savu pastāvīgu, profesionālajai darbībai piemērotu telpu jau kopš 2014.gada sākuma, kad tā pārtrauca darbību katastrofālā stāvoklī esošajās ēkās Ventspils vecpilsētā. Kopš tā laikā mācību process tiek organizēts vairākās pagaidu telpās dažādās vietās pilsētā.